Jerzy Janowicz znów wygrał z gwiazdą tenisa

Jerzy Janowicz kontynuuje kapitalną passę. Tenisista z Łodzi w ćwierćfinale turnieju w Paryżu wygrał z Serbem Janko Tipsarevicem w trzech setach.

Mecz  zaczął się kiepsko dla Janowicza. Polak, który w czwartek wygrał z mistrzem olimpijskim Andym Murray’em, grał przeciętnie i popełniał dużo błędów. Jego atomowy serwis nie robił na Tipsarevicu większego wrażenia. Efektem tego było przełamanie już przy pierwszym podaniu „Jerzyka”. Jak się okazało był to decydujący moment pierwszej partii. Mimo starań i wyraźnej poprawy gry nie udało mu się odrobić tej straty. Od stanu 0:3 obaj zawodnicy wygrywali własne podanie i set zakończył się zwycięstwem Serba 6:3.

Druga część meczu to już koncert Polaka. Publiczność w paryskiej hali i sam Tipsarević ze zdumieniem obserwowali kapitalną grę Janowicza. Łodzianinowi wychodziło dosłownie wszystko – oprócz mocnego serwisu pokazywał jeszcze cały wachlarz technicznych i precyzyjnych uderzeń. Reprezentant Serbii odpowiedział na to tylko jednym wygranym gemem.

Podobnie było w trzecim secie, z tym że ta rozgrywka zakończyła się przed czasem. Przy stanie 4:1 dla Janowicza (z dwoma przełamaniami) przeciwnik zasygnalizował problemy zdrowotne i po konsultacji z lekarzem zdecydował się odpuścić dalszą rywalizację.

Janowicz awansował do półfinału, w którym zmierzy się z Francuzem Simonem. Mecz w sobotę, nie wcześniej niż o 14:30.