Jest już drabinka ATP Madryt 2014. Janowicz vs. Gulbis na początek

W Madrycie rozlosowano drabinkę turnieju ATP rozpoczynającego się 4 maja. W pierwszej rundzie zagra Jerzy Janowicz, a jego rywalem będzie Łotysz Ernest Gulbis. W kwalifikacjch powalczy Łukasz Kubot. 

W eliminacjach Łukasz Kubot jest rozstawiony z numerem 11. W sobotę jego rywalem w pierwszej rundzie będzie Hiszpan Riba-Madrid. Łukasz by awansować do turnieju głównego będzie musiał w drugiej rundzie zmierzyć się z mocnym Rosjaninem Gabaszwilim, którego pokonał w ostatnim turnieju w Oerias.

Drabinkę turnieju głównego ATP Madryt 2014 rozlosowano w piątek wieczorem. Jerzy Janowicz, który od lutego nie wygrał żadnego oficjalnego meczu, nie miał szczęścia. W pierwszej rundzie Polak zmierzy się z Ernestem Gulbisem, Łotyszem klasyfikowanym obecnie na 20. miejscu w rankiingu ATP. Janowicz jest 21. Co gorsza – Gulbis zdaje się być w wysokiej formie, którą zasygnalizował dochodząc do półfinału niedawnego turnieju w Barceloine.

Gdyby Jerzemu udało się przejść do drugiej rundy, to zagra w niej z triumfatorem ciekawej pary Dołgopołow – Fognini. W ewentualnej trzeciej rundzie, łodzianin mógłby zagrać nawet z Nowakiem Djokovicem, ale perspektywa tego pojedynku jest na razie bardzo odległa. 

W turnieju w Madrycie, zaliczanym do grupy najbardziej prestiżowych w cyklu (do zdobycia jest 1000 pkt rankingowych) rozsatwionych jest 16 zawodników. Najwyższy numer przypadł Rafaelowi Nadalowi, który ostatnich tygodni nie zaliczy do udanych i pomału musi zacząć martwić się o obronę pozycji lidera światowego rankingu przed atakującym Djokovicem (w Madrycie zagra z nr 2). Trzeci numerek przypadł Stanislasowi Wawrince, a czwarty Rogerowi Federerowi. Z siódemką zagra, dawno nie widziany na światowych kortach, Szkot Andy Murray.

Równolegle do turnieju ATP trwa w Madrycie impreza spod znaku WTA. Udział bierze m.in. Agnieszka Radwańska.

Drabinka i wyniki turnieju ATP w Madrycie >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/