Znamy drabinkę turnieju WTA Katowice 2014

Agnieszka Radwańska

Rozlosowano drabinkę turnieju głównego WTA Katowice 2014. Wśród 32 uczestniczek są cztery Polki, a piąta ma szansę dostać się do zawodów poprzez trwające kwalifikacje. Z numerem jeden rozstawiona jest Agnieszka Radwańska. 

Nasza najlepsza tenisistka jest zdecydowaną faworytką całego turnieju. W pierwszej rundzie zmierzy się z grającą z dziką kartą Czeszką Pliskovą. W kolejnym spotkaniu może zaś zmierzyć się z jedną z kwalifikantek bądź doświadczoną Włoszką Schiavone. W tej samej połówce drabinki co Agnieszka są jeszcze dwie biało-czerwone – Magdalena Fręch (dzika karta), która trafiła na Austriaczkę Meusburger oraz Magda Linette. Ta druga zagra w pierwszej rundzie z Klarą Zakopalovą.

Do dolnej połówki drabinki trafiła Katarzyna Piter, jej pierwszą rywalką będzie Włoszka Camila Giorgi. W ewentualnej drugiej rundzie Kasia może trafić na turniejową "dwójkę" Robertę Vinci. 


W Katowicach trwają eliminacje od turnieju głównego. O cztery miejsca bije się kilkanaście tenisistek, w tym cztery Polki. Niestety, aż trzy z nich odpadły już po pierwszym dniu. Porażki poniosły: Katarzyna Pyka, Marta Kowalska i Paulina Maciejewska. Do drugiej rundy (mecz z Włoszką Camerin w niedzielę ok. 13:00) awansowała natomiast Paula Kania.Triumfatorka tego pojedynku zagra w finale kwalifikacji. 

Drabinka, lista uczestniczek i terminarz turnieju WTA Katowice 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/