Johannes Thingnes Boe mistrzem świata w biathlonowym sprincie

Norweg Johannes Thingnes Boe został w Kontiolahti mistrzem świata w biathlonowym sprincie. Na podium stanęli też Kanadyjczyk Nathan Smith oraz brat triumfatora – Tarjei.

Kluczowe wydarzenia dla biegu sprinterskiego działy się na strzelnicy, gdzie występy zawodnikom mocno utrudniał wiatr. Spowodowało to, że niewielu zawodników potrafiło strzelać w stu procentach celnie.

Bieg wygrał Johannes Thingnes Boe, który pomylił się na strzelnicy tylko jeden raz. 12 sekund za nim biegu ukończył Nathan Smith (także jedna pomyłka), a trzeci w klasyfikacji Tarjei Boe (bezbłędny na strzelnicy) przegrał ze swym bratem o 25 sekund. Blisko podium był Francuz Simon Fourcade, ale słabsze ostatnie okrążenie biegu zepchnęło go na czwartą pozycję. Zawiedli faworyci – Norweg Hegle Emil Svendsen miał aż cztery pudła i wypadł poza czołową „trzydziestkę”, a Martin Fourcade z trzema karnymi rundami został sklasyfikowany na dwunastym miejscu.