Johaug nokautuje w Kuusamo, Kowalczyk tuż za podium

Therese Johaug z Norwegii w wielkim stylu wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną rozegrany w Kuusamo. Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce. 

Pierwszy pomiar czasu usytuowano na punkcie 3,1 km. Świetnie na tym etapie rywalizacji spisywała się Therese Johaug, która wyprzedziła Justynę Kowalczyk o 14 sekund. Na trzecim miejscu – 3 sekundy za Polką była Charlotte Kalla, a dopiero czwarty wynik zanotowano Marit Bjoergen. 

Po pokonaniu 6,4 km Johaug miała już ponad pół minuty przewagi nad Polką, która spadła na czwarte miejsce. Minimalnie wyprzedzały ją jeszcze Bjoergen i Kalla. Kolejny pomiar czasu znajdował się na punkcie 8,1 km. Tam Kalla zwiększyła tempo i "odjechała" od Justyny na 6 sekund. Dawało jej to drugie miejsce – 45 sekund za nokautującją Johaug i o ułamek sekundy przed Bojergen.

Wjeźdżając na metę Kowlczyk objęła oczywiście prowadzenie, ale najgroźniejsze rywalki miały dopiero nadjechać. Kalla ostatecznie pokonała Polkę o 19 sekund. Szwedka oczywiście przegrała z Johaug (o 44 sekundy), a chwilę później okazało się też, że minimalnie ustąpiła Marit Bjoergen (2 sekundy straty). Justynę sklasyfikowano na czwartej pozycji.

Wyniki biegu na 10 km tech. klasyczną w Kuusamo:

1.Johaug /NOR/
2. Bjoergen /NOR/ + 0:42
3. Kalla /SWE/ + 0:44
4. KOWALCZYK + 1:03
5. Oestberg /NOR/ + 1:08

33. MARCISZ + 2:40
34. KUBIŃSKA + 2:40
43. JAŚKOWIEC + 3:00

/wyniki nieoficjalne/

 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/