Justyna Kowalczyk wygrała sprint w Sztokholmie!

Justyna Kowalczyk wygrała sprint techniką klasyczną na ulicach Sztokholmu. Drugie miejsce zajęła Marit Bjoergen, a trzecie Finka Kerttu Niskanen.

Polka zakwalifikowała się do ćwierćfinału z piątym czasem eliminacji. Zwyciężyła w nich Finka Anne Kylloenen. Awans wywalczyły także m.in. Therese Johaug i Marit Bjoergen.

W ćwierćfinale Polka pobiegła bardzo spokojnie i z łatwością przeszła dalej. Za jej plecami do mety dojechała Norweżka Ingvild Oestberg. Oprócz tych dwóch pań w czołowej dwunastce zameldowały się także: Bjoergen, Kylloenen, Pajala, Malvalehto, Smutna, Niskanen, Kalla, Visnar, Ingemarsdotter oraz Jean.

W pierwszym z półfinałów dominowały Finki – Malvalehto i Kylloenen wpadły na metę jako pierwsze, a dopiero za nimi dojechała Marit Bjoergen. Norweżka musiała zatem poczekać na wyniki drugiego biegu. Tam najlepsza okazała się Justyna Kowalczyk, drugie miejsce przypadło Słowence Visnar, a trzecie Fince Niskanen. Wszystkie trzy awansowały do finałowej rozgrywki. Rozstrzygnięcie było korzystne dla Bjoergen, która jako „szczęśliwa przegrana” także wywalczyła prawo startu w ostatnim biegu.

Początek finału także należał do narciarek z Finlandii – Kylloenen i Malvalehto narzuciły bardzo mocne tempo i osiągnęły pewną przewagę nad Kowalczyk i Bjoergen. Mniej więcej w połowie trasy Polka zdołała wyjść na pierwsze miejsce, a chwilę potem dotychczasowe liderki zaliczyły upadek. Do mety nikt nie dogonił już Justyny, która wygrała z ogromną przewagą nad Marit Bjoergen. Na trzecim miejscu finiszowała Kerttu Niskanen.

Wyniki:

1. Kowalczyk
2. Bjoergen + 2,2 s
3. Niskanen + 3,1 s
4. Kylloenen + 5,0 s
5. Visnar + 9,3 s
6. Malvalehto  + 25,4 s

Kowalczyk już wcześniej zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej PŚ. Polka została liderką finału Pucharu Świata, do którego zaliczane będą także trzy biegi w Falun.

***

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Norweg Petter Northug, który został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/