Kalla mistrzynią świata w biegu indywidualnym, klęska Norweżek

Charlotte Kalla wygrała w Falun bieg indywidualny na 10 km podczas mistrzostw świata Falun 2015. Srebrny i brązowy medal przypadły Amerykankom Diggins i Gregg. Fatalnie pojechały Norweżki Marit Bjoergen i Therse Johaug.

Pierwszy pomiar czasu usytuowano po przebiegnięciu płaskiego odcinka o długości 1.5 km. Prowadziła na nim Charlotte Kalla, która miała 8 sekund przewagi nad Therese Johaug i 11 sekund przed Finką Niskanen. Dopiero piąte miejsce zajmowała Marit Bjoergen (strata 12 s), a szósta była Sylwia Jaśkowiec (13 s straty).

Kolejny punkt pomiarowy ustawiono w połowie dystansu. Jaśkowiec awansowała tam na piąte miejsce ze stratą 28 s do prowadzącej Kalli. Sensacyjnie w czołówce nie było ani Johaug, ani Bjoergen. Norweżki fatalnie radziły sobie z padającym na trasie śniegiem i spadły poza pierwszą trzydziestkę. Medalowe miejsca w tym momencie Amerykanki Gregg i Diggins. Podobne wyniki zanotowano w punkcie 6,3 km, Jaśkowiec była tam szósta ze stratą 42 s do prowadzącej Szwedki.

Niestety Sylwia niezbyt szybko pokonała trudny podbieg Moerdarbakken w drugiej części dystansu i spadła na dwunaste miejsce ze stratą ponad 1 minuty. Na czele nadal Kalla z bezbieczną przewagą nad Gregg i Diggins.

Na mecie Charlotte Kalla wyprzedziła Jessicę Diggins o 41 sekund, trzecie miejsce przypadło sensacyjnej Amerykance Caitlin Gregg (strata 47 sekund). Jaśkowiec zajęła ostatecznie czternaste miejsce. Bjoergen i Johaug straciły przeszło dwie minuty, co dało im miejsca odpowiednio – 27 i 31.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/