Kamerun urwał seta Polsce… nerwowy wieczór we Wrocławiu

Polska wygrała 3:1 z Kamerunem w meczu czwartej kolejki grupy A siatkarskich mistrzostw świata. Kibice we wrocławskiej Hali Stulecia niespodziewanie ujrzeli ciekawe widowisko, w którym rywale postawili biało-czerwonym trudne warunki.

Kameruńczycy mieli w tym meczu jedno zadanie – zagrać dobry mecz i nie przegrać zbyt wysoko z Polską. O wygraniu seta marzyć mogli tylko najwięksi optymiści z tego kraju. Trener drużyny obiecał zaś swoim zawodnikom piwo za takie osiągnięcie. Już po pierwszym secie rywale mogli świętować wykonanie zadania. Po dobrym początku, gdy wygrywali kilkoma punktami, dali się co prawda dogonić Polakom, co spowodowało grę na przewagi, ale i tak zapewnili sobie wygranego seta 27:25.

W drugim też byli blisko jeszcze większej sensacji. Jeszcze w środkowej części tej odsłony wygrywali z Polakami kilkoma punktami i dopiero w ostatniej chwili wypuścii tę partię z rąk. Biało-czerwoni wygrali 25:23.

Trzeci i czwarty set też padły łupem Polaków, ale wcale nie przyszły łatwo. Po wygranej 25:16 wydawało się, że czwarta odsłona będzie formalnością. Przez wiele minut gospodarze prowadzili z bezpieczną przewagą, ale w końcówce znów się rozkojarzyli. Kamerun zbliżył się i ostatecznie przegrał tylko 22:25.