Kamil Stoch z nowym rekordem kraju, drużynówka w Planicy dla Słowenii

Słoweńcy wygrali jednoseryjny konkurs drużynowy Pucharu Świata w lotach narciarskich w Planicy. Polska zajęła czwarte miejsce. 

Konkurs poprzedziła seria próbna, podczas której Kamil Stoch uzyskał aż 238 m, co jest jego nowym rekordem życiowym i rekordem Polski. W konkursie Kamil nie skoczył już tak daleko, ale jego 218 m w czwartej grupie pozwoliło awansować nam na czwarte miejsce. Polacy pozostali na tej pozycji, bo drugą serię, z powodu zbyt silnego wiatru odwołano.

W naszej drużynie dobrze wypadli też Piotr Żyła (230,5 m) oraz Klemens Murańka (221,5 m), zawiódł skaczący w drugiej kolejce Aleksander Zniszczoł (149,5 m).

Konkurs bezapelacyjnie wygrali gospodarze, notując następujące odległości: Tepes 237,5 m, Semenic 216 m, Kranjec 225 m, Prevc 218, 5 m. Drugie miejsce przypadło Austrii, a trzecie Norwegom.

W niedzielę w Planicy zakończenie sezonu – konkurs indywidualny. Początek o 10:00.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/