Kamil Stoch z nowym rekordem kraju, drużynówka w Planicy dla Słowenii

Słoweńcy wygrali jednoseryjny konkurs drużynowy Pucharu Świata w lotach narciarskich w Planicy. Polska zajęła czwarte miejsce. 

Konkurs poprzedziła seria próbna, podczas której Kamil Stoch uzyskał aż 238 m, co jest jego nowym rekordem życiowym i rekordem Polski. W konkursie Kamil nie skoczył już tak daleko, ale jego 218 m w czwartej grupie pozwoliło awansować nam na czwarte miejsce. Polacy pozostali na tej pozycji, bo drugą serię, z powodu zbyt silnego wiatru odwołano.

W naszej drużynie dobrze wypadli też Piotr Żyła (230,5 m) oraz Klemens Murańka (221,5 m), zawiódł skaczący w drugiej kolejce Aleksander Zniszczoł (149,5 m).

Konkurs bezapelacyjnie wygrali gospodarze, notując następujące odległości: Tepes 237,5 m, Semenic 216 m, Kranjec 225 m, Prevc 218, 5 m. Drugie miejsce przypadło Austrii, a trzecie Norwegom.

W niedzielę w Planicy zakończenie sezonu – konkurs indywidualny. Początek o 10:00.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz