Kamila Żuk z drugim złotem MŚJ w biathlonie!

Kamila Żuk zdobyła w Otepaa drugi złoty medal Mistrzostw Świata juniorów w biathlonie. Polka zwyciężyła w sprincie na 7,5 km.

Dwa dni temu Żuk triumfowała bezapelacyjnie na dystansie 12,5 km w biegu indywidualnym. Miała tam ponad 3 minuty przewagi. Tym razem walka była bardziej zacięta, a Polkę mocno naciskała Czeszka Davidova.

Po pierwszym strzelaniu obie panie były bezbłędne i Davidowa prowdziła o około 20 sekund. Podczas drugiej wizyty na strzelnicy Żuk pomyliła się raz, co dawało jej prowadzenie, ale musiała jeszcze poczekać na próby reprezentantki Czech. Davidowa, jadąca z późniejszym numerem startowym spudłowała dwa razy i mogła zapomnieć o złocie. Ostatecznie na mecie róznica między dwiema czołowymi zawodniczkami wyniosła 26 sekund. Trzecie miejsce zajęła Francuzka Begue.

Pozostałe Polki zajęły następujące miejsca – Natalia Tomaszewska była 12, Kamila Cichoń 31., a Paulina Pawliczek 60.