Kanadyjka Henrich najlepsza w kwalifikacjach do konkursu skoków

Kanadyjka Taylor Henrich wygrała w Falun kwalifikacje do konkursu o mistrzostwo świata kobiet na skoczni HS100. 

Eliminacjom kobiet towarzyszyły trudne warunki. Przez zbyt silny wiatr zawody kilka razy przerywano, ale ostatecznie udało się je dokończyć.

Do walki zgłosiły się 44 zawodniczki, czołowa dziesiątka PŚ miała pewny udział w konkursie, więc do utworzenia konkursowej czterdziestki, trzeba było wyeliminować cztery najsłabsze zawodniczki. Los ten spotkał Czeszkę Pesatovą, Chinki Liu i Ma oraz Węgierkę Voros. Najlepszą notę uzyskała zaś Kanadyjka Henrich (92 m), która zdecydowanie wyprzedziła Francuzkę Clair (88,5 m) oraz Norweżkę Lundby (89 m).

Dla najlepszych zawodniczek Pucharu Świata kwalifikacje były tylko kolejnym treningiem. Ich skoki nie zachwyciły – skacząc z tej samej belki startowej co reszta pań, żadna z faworytek nie przekroczyła punktu K. 89,5 m zaliczyła Yuki Ito, po 87,5 m miały Jacqueline Seifridsberger oraz Daniela Iraschko-Stolz, a pół metra bliżej lądowały Sara Takanashi i Sarah Hendrickson.

Konkurs główny planowany jest na piątek, na godzinę 17:00.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/