Karolina Pliskova rywalką A. Radwańskiej w drugiej rundzie

Roland Garros

Dwidziestodwuletnia Czeszka Karolina Pliskova będzie kolejną przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej w Roland Garros 2014. Mecz zostanie rozegrany w środowe popołudnie.

W pierwszej rundzie obie panie stoczyły dwusetowe pojedynki. Więcej problemów miała Czeszka, która zwyciężyła 6:1 7:6 Francuzkę Johansso. Polka starciła w swym otwierającym meczu zaledwie 3 gemy. A grała przecież z niezłą i dość wysoko notowano Chinką Shuai Zhang (wynik 6:3 6:0). 

Będzie to drugie starcie tych dwóch tenisistek – Agnieszka wygrała z Karoliną w 2012 roku podczas turnieju w Kuala Lumpur.Tamta konfrontacja w ramach 1/8 finału skończyła się wynikiem 6:4 6:4. 

Pliskova zajmuje obecnie 53. miejsce w klasyfikacji WTA, jest to wyniki gorszy tylko o 2 pozycje od jej najwyższego w życiu rankingu. W turineju Roland Garrosa Pliskova gra po raz trzeci i pierwszy raz udało jej się przebrnąć pierwszą rundę. Wydaje się jednak, że na tym zakończy się jej tegoroczna przygoda z paryżem, gdyż Agnieszka Radwańska sygnalizuje formę upoważniającą do myślenia o większych osiągnięciach niż druga runda turnieju. 

Będzie to czwarte spotkanie na korcie numer 1. Poprzedzą je dwa mecze męskie i jeden kobiecy, co w praktyce oznacza, że Radwańska wyjdzie na kort prawodpodobnie około 16:30. Transmisję zapowiada Eurosport 2.

Drabinka żeńskiego Roland Garros 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/