Karuzela transferowa rusza pełną parą

Na hity transferowe musieliśmy czekać aż do połowy sierpnia. Z początku wiele klubów rozważało wiele możliwości wzmacniania, aż w końcu wielkie gwiazdy zadecydowały, iż spróbują swoich sił w nowych zespołach.  

Rewelacja Euro 2012 Jordi Alba przeniósł się z Valencii do FC Barcelony, gdzie zaczynał swoją piłkarską karierę. Lewy obrońca La Furia Roja kosztował Dumę Katalonii 14 milionów euro.

Santiago Cazorla podpisał kontrakt z londyńskim Arsenalem. Hiszpan grający dotychczas w Maladze zdecydował się opuścić klub po niezbyt udanym sezonie w La Liga. Kwota transferu nie została ujawniona, jednak media donoszą o kilkunastu milionach funtów.

Arsenal na swojej stronie zamieścił komunikat, w którym ogłosił porozumienie w sprawie transferu Robina Van Persiego do Manchesteru United. Według angielskich mediów kwota transferu wyniosła 20 milionów funtów. Holender od dłuższego czasu nie ukrywał, że chciał zmienić klub.

Sky Sports wczoraj zakomunikował, iż Luka Modrić w czwartek poleci do Madrytu, żeby podpisać kontrakt z Realem Madryt. Królewscy zapłacą Tottenhamowi 23,6 miliona funtów. Kwota może wzrosnąć o 3,9 miliona, jeśli zostaną wypełnione zmienne zawarte w kontrakcie Chorwata.

Według niemieckiego Bilda Bayern Monachium i Athletic Bilbao doszły do porozumienia i Javi Martinez w przyszłym sezonie przeniesie się do stolicy Bawarii. Suma odstępnego, ma wynosić 30 milionów euro. Ponadto Martinez zrezygnuje dobrowolnie z dwóch milionów gaży rocznie, aby móc przejść do Monachium.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Patryk Gęsicki
Student V roku politologii myślący poważnie o dziennikarstwie sportowym. Pasje? Jest ich mnóstwo. Public Relations, piłka nożna, siatkówka (czynnie i biernie), muzyka (głównie R&B, pop, dance), psychologia, film, radio. Pracowałem już w takich serwisach jak fcb24.com, transfery.info, dumakatalonii.pl, od niedawna gościnnie piszę dla pubsport.pl.