Kierunek Turcja…

W czasie ostatnich dwóch okienek transferowych(letniego i obecnego) do ligi Tureckiej   przybyło, aż sześciu Polaków(a może być więcej).Wśród nich są:Brożkowie i Głowacki(Trabzonspor),Grosicki(Sivasspor),Pawełek(Konyaspor),Żewłakow(Ankaragucu).

Jest to wynik dość  spory , a zwłaszcza patrząc na wcześniejszą liczbę polskich piłkarzy w Tureckiej  Super Lidze.Liga to na pewno bogata i dla każdego z wymienionych wcześniej grajków jest to awans finansowy.Jednak nie tylko.Liga Turecka w ogóle , stała się obiektem zainteresowania nie tylko słabo znanych piłkarzy polskich , ale także piłkarzy  , których doskonale zna cała Europa.Do piątego klubu tej Super Ligi-Besiktasu,przenieśli się ostatnio tacy gracze jak Hugo Almeida(zostawił Werder) czy Simao(odszedł z Atletico).Już od lata w Stambule jest Ricardo Quaresma .Pilkarz , który zwiedził już(jako piłkarz i mimo młodego wieku) naprawdę sporo Europy-był w Barcelonie,Porto, Interze, nie zabrakło krótkiego epizodu w Chelsea,no to czemu nie spróbować Besiktasu.

W Galatasaray jest również znany wszystkim kibicom Bundesligi Zvjezdan Misimović.W Fenerabachce jest także Niang.A więc , dla naszych Polaków jest to także bardzo duży awans sportowy.Kluby ,,Zewłaka”, ,,Grosika” i Pawełka tarzają się tam gdzieś na dnie tabeli,natomiast klub Brożków i Głowackiego pozostaje niespodziewanym liderem po 17-stej serii spotkań.Nie wiodą tam zawsze już prymu ekipy ze Stambułu,tylko wiele innych drużyn włącza się do walki o mistrzostwo.Był Bursaspor przed dwoma laty(teraz jest 17 w tabeli),był Sivasspor przed rokiem (teraz jest 15).Teraz może być Trabzonspor.Jednak warto zwrócić uwagę jak wyrównana jest ta liga.Zespoły , które w zeszłym sezonie widoły prym , teraz muszą się bronić przed spadkiem.Oprócz tego Turecki futbol na poziomie reprezentacyjnym prezentuje  się raczej(przynajmniej jak na razie)dużo lepiej od naszej kadry.Turków prowadzi sam Guss Hiddink.I właśnie-jeszcze kwestia trenerów.Przychodzą tam z wielką chęcią.Niedawno pracował tam min.Frank Rijkard,Mircea Lusescu czy Vicente Del Bosque.

No to pozostaje nam życzyć już tylko powodzenia naszym Polakom w  Turcji.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Daniel Flak
Mam czternaście lat. Uwielbiam sport, a w szczególności piłkę nożną, w której zakochałem się oglądając w telewizji Mistrzostwa Świata w Niemczech. Od tego czasu regularnie trenuje i gram w klubie, obecnie w Rakowie Częstochowa. Oprócz tego, wielką przyjemność sprawia mi pisanie o futbolu. W przyszłości chciałbym zostać dziennikarzem sportowym. Prowadzę bloga, na którego serdecznie zapraszam: http://daniel99.blox.pl/html
http://daniel99.blox.pl