Kilka słów o transferach w Polsce (Czerwiec) Cz. 1.

Jak wyżej w tytule, ten wpis będzie o transferach Polaków, zwolnieniach z klubu lub wypożyczeniach. Myślę, że zawodnicy, których tu będę opisywał są powszechnie znani, jedni mniej, jedni bardziej. Ale może się domyślicie… 🙂

Dawid Kucharski.  Z klubu: Heart of Midlothian.  Do Klubu: Pogoń Szczecin.

Bardzo dobrze, że Dawid zmienił klub, gdyż w Heart nie zagrał ani minuty i jego sytuacja była dramatyczna, co zostało opisane tu. Nie wiem po co on tam poszedł? To jest przypadek świadczący o tym, że za granicą nie znaczy lepiej niż w Polsce. Szkoda czasu straconego przez Dawida.

Daniel Gołębiewski.  Z klubu: Polonia Warszawa.  Do klubu: Górnik Zabrze.

To jest wypożyczenie roczne. Daniel może się rozwinąć w Górniku, gdyż w Polonii nie dostawał zbyt dużo szans na występ. Jego nieregularne występy mu zaszkodziły, bo do końca nie wiedział co robić na boisku i jak się na nim zachować. Takie wypożyczenie może mu tylko chyba pomóc, chociaż rywale z ataku nie odpuszczą i Daniel znowu może przesiadywać na ławce rezerwowych. Jak się to rozwinie zobaczymy za kilka miesięcy. Pozostaje czekać…

Mateusz Klich.  Z klubu: Cracovia Kraków.  Do klubu: Vfl Wolfsburg

Gdy o tym transferze dziś przeczytałem, nie wierzyłem własnym oczom. Miałem braki w sporcie, bo byłem na wycieczce i akurat o tym się nie dowiedziałem wtedy, ale to może być jeden z najlepszych transferów z Polski do dobrego klubu. Jeden z najlepszych, nie najlepszy… Ale Mateusz na tym na pewno skorzysta. Patrząc na zawodników grających w Wolfsburgu, którzy przerastają byłego zawodnika Cracovii umiejętnościami, ale wszystko jest do nadrobienia, więc życzę postępów Mateuszowi i choć kilku pełnych występów w składzie.

Adrian Mierzejewski.  Z klubu: Polonia Warszawa.  Do klubu: Trabzonspor.  Cena: 5,5 miliona.

Niewątpliwie osłabienie Polonii, a klub ma aspiracje do walki o mistrzostwo kraju. Strata najlepszego gracza może być dla Polonii ciosem, po którym się nie podniesie. Tacy zawodnicy jak Adrian grają za trzech i pomagają drużynie. Adrian może być nie do zastąpienia, dla klubu z Ulicy Konwiktorskiej.

Dawid Krieger.  Z klubu: Energie Cottbus.  Do klubu: Cracovia Kraków.

Mało znany, lecz być może o wysokich umiejętnościach, nowy napastnik Cracovii. Nazwisko znane nie jest, co może sprawić, że nie będzie on uważany za złego zawodnika. Ja go uważam za średniego gracza, w ostatnim sezonie strzelił 11 goli w rezerwach Energie Cottbus, a ponieważ Ekstraklasa jest o tylko ciut lepsza od rezerw Niemieckiej Bundesligi, więc Polak może się sprawdzić i pomóc Cracovii obronić się przed spadkiem.

Adam Kokoszka.  Z klubu:  Empoli.  Do klubu: Polonia Warszawa.

Nowy zawodnik Polonii definitywnie, gdyż w ostatnim sezonie był w Polonii na wypożyczeniu. Wzmocnienie klubu z Konwiktorskiej i to poważne, bo Adam ma doświadczenie, które zdobył podczas gry w Empoli, i które może pomóc Polonii w walce o „mistrza”. Lecz będzie on musiał grać na swoim najwyższym poziomie, bo inni obrońcy będą czyhać na zastąpienie go w pierwszym składzie.

Marian Jarabica.  Z klubu:  Cracovia Kraków.  Do klubu: Ludogorec.

Bardzo dobra decyzja Krakowian, o wypożyczeniu tego zawodnika, bo nie wnosił on nic do zespołu. Bułgarski klub zdecydował się go wypożyczyć i dla dobra Cracovii, niech tam Marian zostanie.

Aleksandar Tonew.  Z klubu: CSKA Sofia.  Do klubu: Lech Poznań.

Bułgarski pomocnik przychodzi do „Kolejorza” aby pomóc klubowi w walce o mistrzostwo i może on być objawieniem najbliższego sezonu. A w Bułgarii dość popularna jest bramka tego zawodnika, która się znajduje tu. Muszę przyznać, że dość ładna. Jednak zawodnika nie można sądzić po jednej bramce.

Vladimir Kukol.  Z klubu: Sandencja Nowy Sącz.  Do klubu: Jagiellonia Białystok.

Darmowy transfer Jagiellonii do pomocy w pucharach. Czy Słowak pomoże popularnej „Jadze” w walce w Lidze Europejskiej? Zobaczymy.

Danijel Ljuboja.  Z klubu: OGC Nice.  Do klubu: Legia Warszawa.

Kolosalne wzmocnienie zespołu z Warszawy. Takiego transferu dawno u nas nie było. Zawodnik znany prawie na całym świecie, a przychodzi do Ekstraklasy. Na pewno będzie ogromnym wzmocnieniem i takiego zawodnika warto obejrzeć w akcji i z chęcią się wybiorę na stadion. To nowy rekordzista pod względem płacy w klubie, gdyż Legia będzie mu płacić 500 tysięcy Euro rocznie.

Grzegorz Bartczak.  Z klubu: Zagłębie Lubin.  Do klubu: Jagiellonia Białystok.

Wolny transfer Jagiellonii Białystok. Kolejne dobre wzmocnienie i z całą pewnością pomoże Grzegorz Jagiellonii w walce o mistrzostwo, bo taki cel stawia sobie popularna „Jaga”.

Krzysztof Nykiel.  Z klubu: Ruch Chorzów.  Do klubu: Cracovia Kraków.

Kolejne poważne wzmocnienie Cracovii na następny sezon i coraz bardziej jestem pewny, że Cracovia nie spadnie, lecz w tamtym sezonie też byłem tego pewny a zespół z Krakowa od spadku dzielił jeden punkt. Ale jeśli Krzysiek będzie grał na wysokim poziomie to Cracovia się utrzyma. Warto dodać, że Krzysiek odrzucił ofertę Ruchu Chorzów.

To już jest koniec pierwszej części wpisu, kolejna część powinna się pojawić za około 4 dni.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI