Skra zagra z Zenitem o półfinał [na żywo]

O 18:00 czasu polskiego Skra Bełchatów zmierzy się z Zenitem Kazań w meczu drugiej kolejki Klubowych Mistrzostw Świata. Zwycięzca pojedynku zapewni sobie udział w półfinale turnieju. PubSport.pl przeprowadzi relację LIVE z tego spotkania.

Oba zespoły rozpoczęły zmagania w KMŚ w sobotę i wygrały swoje mecze. Łatwiej poszło bełchatowianom, którzy w trzech setach uporali się z egipskim Zamelek Kair. Zenit miał trudniejszą przeprawę z reprezentującymi gospodarzy siatkarzami Al-Arabi. Rosjanie wygrali ten mecz 3:1, przegrywając trzeciego seta 29:31.

Skład drużyny z Kazania to istny gwiazdozbiór. Słynny trener Władimir Alekno ma do dyspozycji większość czołowych rosyjskich siatkarzy, a także uznanych na świecie obcokrajowców takich jak Mattew Andersson czy Valerio Vermiglio. W drużynie jest czterech zawodników, z którymi Alekno wygrywał dla Rosji olimpijskie złoto w Londynie.

Rosyjski zespół występuje w turnieju w Dausze jako triumfator ostatniej edycji europejskiej Ligi Mistrzów. W finale tamtych rozgrywek pokonał właśnie Skrę, po dramatycznym mecz zakończonym wynikiem 3:2. Historia pojedynków bełchatowian z ekipą z Tatarstanu jest jednak dłuższa. Skra przegrywała już z Zenitem w półfinale LM 2008 (2:3) a w 2011 odpadała z tych samych rozgrywek w ćwierćfinale, po tak zwanym „złotym secie”. Jedyny sukces wicemistrzów Polski miał miejsce w 2009 roku, gdy na Klubowych MŚ pokonali rosyjskiego giganta w walce o wielki finał.

Wszystkie wyniki i tabele Klubowych MŚ w siatkówce 2012 >>

Oczywiście nie będzie to pojedynek „na śmierć” i życie. Patrząc na klasę pozostałych grupowych przeciwników, pewnym wydaje się że dzisiejsi rywale spokojnie awansują do najlepszej czwórki turnieju. Niezależnie od wyniku zapowiadanego meczu. Będzie to starcie szalenie prestiżowe, zarazem niekwestionowany hit pierwszej fazy Klubowych MŚ 2012.

Początek o 18:00, transmisja w Polsacie Sport. Relację na żywo możecie śledzić TUTAJ.