TIM WELLENS ZWYCIĘZCĄ 73. TOUR DE POLOGNE

Tim Wellens (Lotto Soudal) został zwycięzcą 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Ostatni etap – jazdę indywidualną na czas w Krakowie, wygrał Alex Dowsett (Movistar).

CZŁOWIEK Z ŻELAZA – TIM WELLENS ZGARNIA CAŁĄ PULĘ

Tim Wellens (Lotto Soudal) został bohaterem piątego etapu 73. Tour de Pologne UCI World Tour z Wieliczki do Zakopanego. Belgijski kolarz samotnie minął linię mety pod Wielką Krokwią i został nowym liderem wyścigu.

DRUGIE ZWYCIĘSTWO GAVIRII, ROZPĘDZONY KWIATKOWSKI WICELIDEREM

Fernando Gaviria (Etixx – Quick Step) wygrał czwarty etap 73. Tour de Pologne UCI World Tour Nowy Sącz – Rzeszów/Podkarpackie. Kolumbijczyk zachował żółtą koszulkę lidera, a wiceliderem został Michał Kwiatkowski (Team SKY), który dziś zajął trzecie miejsce.

GAVIRIA KRÓLEM SPRINTU W KATOWICACH

Fernando Gaviria (Etixx – Quick Step) zwyciężył na drugim etapie 73. Tour de Pologne UCI World Tour z Tarnowskich Gór do Katowic i został nowym liderem wyścigu.

DAVIDE MARTINELLI ZASKOCZYŁ RYWALI W WARSZAWIE

Davide Martinelli (Etixx – Quick Step) wygrał pierwszy etap 73. Tour de Pologne UCI World Tour z Radzymina do Warszawy i został pierwszym liderem wyścigu.

REKORDOWA LICZBA POLAKÓW NA STARCIE 73. TOUR DE POLOGNE

24 Polaków wystartuje w 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Nasz narodowy wyścig rozpocznie się we wtorek w Radzyminie. Dziś w hotelu Double Tree by Hilton odbyła się konferencja prasowa z udziałem polskich kolarzy.

Żółte szaleństwo

Lipiec to kolarski szczyt sezonu, a co za tym idzie – startuje Tour de France. Niemal 200 zawodników stanie na starcie największego, najbardziej prestiżowego i najtrudniejszego wyścigu w całym roku. Przez 21 etapów będziemy świadkami walki o wpisanie się na karty historii.

Gra Fantasy Tour De France: Co najmniej 50.000 Euro w nagrodach!

W sobotę 2-go lipca sceną spektaklu Tour de France zostanie Mont Saint-Michel. 103-ci wyścig dokoła Francji zaczyna się etapem sprintu, podczas którego sprinterzy mogą spełnić swoje marzenie zdobycia żółtej koszulki. Peleton przemieści się potem przez Pireneje i Mont Ventoux do Alp. Tutaj, w ostatnim tygodniu wyścigu, zdecyduje się klasyfikacja generalna….

NIEWIADOMA I BODNAR MISTRZAMI POLSKI W JEŹDZIE INDYWIDUALNEJ NA CZAS

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv Woman Cycling Team) oraz Maciej Bodnar (Tinkoff) zdobyli złote medale w jeździe indywidualnej na czas podczas rozgrywanych w Świdnicy mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym.

BUKOVINA – ROWEROWY MARATON DLA TWARDZIELI

11 czerwca wszyscy miłośnicy rowerów będą mieli możliwość wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu – BUKOVINA Lang Team Maraton MTB. Najtrudniejszy z maratonów organizowanych przez Lang Team będzie jednocześnie kwalifikacją do reprezentacji Polski mistrzostwa świata i eliminacją Pucharu Polski. Wystartować może jednak każdy – wystarczy rower, kask i dobre chęci.