Rohan Dennis i jego żółty BMC teammachine SLR01 [inf. prasowa]

W tegorocznym Tour de France Rohan Dennis, jeden z czołowych zawodników BMC Racing Team, wygrał dwa etapy – indywidualną i zespołową jazdę na czas. Kolarz doczekał się specjalnego roweru – żółtego BMC teammachine SLR01, nawiązującego kolorystycznie do koszulki, którą założył po wygraniu 1. etapu.

Australijczyk ma już na swoim koncie sporo sukcesów – zarówno w kolarstwie torowym, jak i szosowym. Jest pięciokrotnym medalistą mistrzostw świata, wicemistrzem olimpijskim i byłym rekordzistą w jeździe godzinnej na czas. Swoje wysokie umiejętności kolarz ekipy BMC potwierdził także podczas najważniejszego wyścigu.

Dennis w świetnym stylu wygrał inauguracyjny etap Tour de France, bijąc przy okazji na swoim BMC timemachine TM01 rekord średniej prędkości – nikt bowiem wcześniej nie jechał podczas Wielkiej Pętli z przeciętną szybkością na poziomie aż 55,45 km/h.

Po zwycięstwie w 1. etapie i założeniu koszulki lidera BMC sprawiło Dennisowi rower w specjalnej, odnoszącej się do zwycięskiej kolorystyki, edycji. W żółtej koszulce i na żółtym BMC teammachine SLR01 kolarz pojechał w 2. etapie.

Jak zapowiada BMC, w najbliższym czasie do dystrybucji trafi wzorowana na rowerze Dennisa specjalna – oczywiście również żółta – edycja modelu BMC teammachine SLR03.

A tak wygląda specyfikacja techniczna żółtego roweru Rohana Dennisa:

Rama: BMC teammachine SLR01 (rozmiar 58 cm)

Osprzęt: Shimano Dura Ace Di2

Długość korby: 172,5 mm

Korba: 53/39

Kaseta: 11/28

System pomiaru mocy: SRM Training System

Koła: Shimano Road C50

Opony: Continental Tire Competition 25 mm

Kierownica: 3T Cycling Ergosum 42 4T

Mostek: 3T Cycling ARX 120/17°

Siodło: fi’zi:k Arione R3

Oficjalny dystrybutor rowerów marki BMC w Polsce:

http://bmcracing.pl/

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

    Dodaj komentarz