Wyścig kolarski Strzała Walońska

Prezentujemy trasę, profil, listę startową i wyniki wyścigu kolarskiego La Fleche Wallonne.

[tab:WYNIKI 2016]

  1. Valverde (Movistar)
  2. Alaphilippe (Etixx) + 0:00
  3. D. Martin (Etixx) + 0:00
  4. Poels (Sky) + 0:04
  5. Gasparotto (Wanty) + 0:05
  6. S. Sanchez (BMC) + 0:05
  7. Albasini (Orica) + 0:05
  8. Ulissi (Lampre) + 0:05
  9. Barguil (Giant) + 0:05
  10. Rui Costa (Lampre) + 0:05

[tab:WYNIKI 2015]

# Zawodnik Kraj Team Czas
1 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP MOV 5:08:22
2 Julian ALAPHILIPPE FRA EQS +0
3 Michael ALBASINI SUI OGE +0
4 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT +0
5 Daniel MORENO FERNANDEZ ESP KAT +0
6 Alexis VUILLERMOZ FRA ALM +4
7 Sergio Luis HENAO MONTOYA COL SKY +4
8 Jakob FUGLSANG DEN AST +4
9 Tom Jelte SLAGTER NED TCG +4
10 Wilco KELDERMAN NED TLJ +4
11 Roman KREUZIGER CZE TCS +8
12 Rinaldo NOCENTINI ITA ALM +10
13 Dylan TEUNS BEL BMC +10
14 Pierre ROLLAND FRA EUC +13
15 Enrico GASPAROTTO ITA WGG +13
16 Jonathan HIVERT FRA BSE +16
17 Mathias FRANK SUI IAM +16
18 Michele SCARPONI ITA AST +16
19 Bauke MOLLEMA NED TFR +19
20 Vincenzo NIBALI ITA AST +19
21 Julien SIMON FRA COF +19
22 Steve MORABITO SUI FDJ +19
23 Ben HERMANS BEL BMC +22
24 Sébastien REICHENBACH SUI IAM +23
25 Robert GESINK NED TLJ +23
26 Warren BARGUIL FRA TGA +23
27 Nicolas ROCHE IRL SKY +23
28 Rui Alberto FARIA DA COSTA POR LAM +28
29 Rudy MOLARD FRA COF +30
30 Fabio FELLINE ITA TFR +36
31 Tim WELLENS BEL LTS +36
32 Robert KISERLOVSKI CRO TCS +36
33 Michał KWIATKOWSKI POL EQS +38
34 Gianluca BRAMBILLA ITA EQS +42
35 Davide FORMOLO ITA TCG +43
36 Michel KREDER NED ROP +51
37 Georg PREIDLER AUT TGA +53
38 Jose Joaquin ROJAS GIL ESP MOV +53
39 Serge PAUWELS BEL MTN +57
40 Jan BAKELANTS BEL ALM +1:09
41 Giovanni VISCONTI ITA MOV +1:16
42 Rafael VALLS FERRI ESP LAM +1:19
43 Floris DE TIER BEL TSV +1:32
44 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI ESP MOV +1:37
45 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO COL OGE +1:39
46 Giampaolo CARUSO ITA KAT +1:47
47 Marinus Cornelis MINNAARD NED WGG +1:54
48 Luis Angel MATE MARDONES ESP COF +1:54
49 Francis DE GREEF BEL WGG +1:54
50 Diego ** ULISSI ITA LAM +1:54
51 Huub DUYN NED ROP +1:54
52 Victor CAMPENAERTS BEL TSV +2:00
53 Brent BOOKWALTER USA BMC +2:01
54 Luis Leon SANCHEZ GIL ESP AST +2:02
55 Pierrick FEDRIGO FRA BSE +2:05
56 Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ COL ALM +2:05
57 Stéphane ROSSETTO FRA COF +2:05
58 Frank SCHLECK LUX TFR +2:05
59 Lawrence WARBASSE USA IAM +2:05
60 Jan POLANC SLO LAM +2:05
61 Marco CANOLA ITA UHC +2:05
62 Simon YATES GBR OGE +2:05
63 Mikael CHEREL FRA ALM +2:05
64 Kristian SBARAGLI ITA MTN +2:12
65 Marc DEMAAR NED ROP +2:12
66 Bart DE CLERCQ BEL LTS +2:16
67 Yukiya ARASHIRO JPN EUC +2:16
68 Sander ARMEE BEL LTS +2:16
69 Jacques JANSE VAN RENSBURG RSA MTN +2:19
70 Maurits LAMMERTINK NED ROP +2:19
71 Eduardo SEPULVEDA ARG BSE +2:22
72 Stephen CUMMINGS GBR MTN +2:27
73 Thomas SPRENGERS BEL TSV +2:27
74 Florian VACHON FRA BSE +2:27
75 José HERRADA LOPEZ ESP MOV +2:43
76 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +2:43
77 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT +2:43
78 Mirko SELVAGGI ITA WGG +2:50
79 Andriy GRIVKO UKR AST +2:56
80 Tiago MACHADO POR KAT +3:29
81 Manuele BOARO ITA TCS +3:33
82 Rafał MAJKA POL TCS +3:33
83 Yannick EIJSSEN BEL WGG +3:33
84 Chris Anker SÖRENSEN DEN TCS +3:45
85 Johnny HOOGERLAND NED ROP +3:58
86 Pieter JACOBS BEL TSV +4:03
87 Louis VERVAEKE BEL LTS +4:46
88 Arthur VICHOT FRA FDJ +4:49
89 Ben GASTAUER LUX ALM +5:44
90 Manuele MORI ITA LAM +5:47
91 Valerio CONTI ITA LAM +5:47
92 Tony MARTIN GER EQS +5:47
93 Vasil KIRYIENKA BLR SKY +5:47
94 Pieter WEENING NED OGE +5:50
95 Caleb FAIRLY USA TGA +5:50
96 Benoît VAUGRENARD FRA FDJ +5:53
97 Nathan HAAS AUS TCG +6:24
98 Jose Rodolfo SERPA PEREZ COL LAM +6:24
99 Thomas DE GENDT BEL LTS +7:11
100 Michał GOŁAŚ POL EQS +7:11
101 Laurens TEN DAM NED TLJ +7:19
102 Tejay VAN GARDEREN USA BMC +7:59
103 Samuel SANCHEZ GONZALEZ ESP BMC +7:59
104 Paul MARTENS GER TLJ +8:03
105 Sergey LAGUTIN RUS KAT +8:03
106 Maxime BOUET FRA EQS +8:03
107 Matthieu BOULO FRA BSE +8:03
108 Bryan COQUARD FRA EUC +8:03
109 Pieter SERRY BEL EQS +8:03
110 Youcef REGUIGUI ALG MTN +8:08
111 Alex HOWES USA TCG +8:08
112 Alessandro VANOTTI ITA AST +8:17
113 Laurent DIDIER LUX TFR +8:22
114 Jérôme BAUGNIES BEL WGG +8:46
115 Mike TERPSTRA NED ROP +9:10
116 Armindo FONSECA FRA BSE +9:40
117 Brice FEILLU FRA BSE +9:40
118 Danilo WYSS SUI BMC +9:40
119 Preben VAN HECKE BEL TSV +9:40
120 Patrick SCHELLING SUI IAM +9:40
121 Pieter VANSPEYBROUCK BEL TSV +9:52
122 Petr VAKOC CZE EQS +10:57
123 Christopher FROOME GBR SKY +12:19
124 Angelo TULIK FRA EUC +13:18
125 Johannes FRÖHLINGER GER TGA +13:20
126 Fumiyuki BEPPU JPN TFR +13:20
127 Bryan NAULLEAU FRA EUC +13:28
128 Songezo JIM RSA MTN +13:42
129 Davide FRATTINI ITA UHC +13:51
130 Daniele RATTO ITA UHC +14:27
131 Federico ZURLO ITA UHC +14:27
132 Mike TEUNISSEN NED TLJ +17:46
133 Reinier HONIG NED ROP +18:02
DNF Imanol ERVITI ESP MOV
DNF Rory SUTHERLAND AUS MOV
DNF Daniel MARTIN IRL TCG
DNF Benjamin KING USA TCG
DNF Matej MOHORIC SLO TCG
DNF Ramunas NAVARDAUSKAS LTU TCG
DNF Rein TAARAMAE EST AST
DNF Philip DEIGNAN IRL SKY
DNF Peter KENNAUGH GBR SKY
DNF Lars Petter NORDHAUG NOR SKY
DNF Wouter POELS NED SKY
DNF Philippe GILBERT BEL BMC
DNF Amaël MOINARD FRA BMC
DNF Dmitrii KOZONCHUK RUS KAT
DNF Aleksei TCATEVICH RUS KAT
DNF Evgeny PETROV RUS TCS
DNF Ivan ROVNY RUS TCS
DNF Michael VALGREN DEN TCS
DNF Julian David ARREDONDO MORENO COL TFR
DNF Bob JUNGELS LUX TFR
DNF Calvin WATSON AUS TFR
DNF Matteo BONO ITA LAM
DNF Sébastien MINARD FRA ALM
DNF Matteo MONTAGUTI ITA ALM
DNF Jelle VANENDERT BEL LTS
DNF Pim LIGTHART NED LTS
DNF Dennis VANENDERT BEL LTS
DNF Jerome COUSIN FRA EUC
DNF Romain GUILLEMOIS FRA EUC
DNF Perrig QUEMENEUR FRA EUC
DNF Thomas LEEZER NED TLJ
DNF Bertjan LINDEMAN NED TLJ
DNF Nick VAN DER LIJKE NED TLJ
DNF Simon CLARKE AUS OGE
DNF Damien HOWSON AUS OGE
DNF Michael MATTHEWS AUS OGE
DNF Christian MEIER CAN OGE
DNF Lawson CRADDOCK USA TGA
DNF Thierry HUPOND FRA TGA
DNF Cheng JI CHN TGA
DNF Fredrik LUDVIGSSON SWE TGA
DNF Olivier LE GAC FRA FDJ
DNF Laurent PICHON FRA FDJ
DNF Kévin REZA FRA FDJ
DNF Anthony ROUX FRA FDJ
DNF Jussi VEIKKANEN FIN FDJ
DNF Clement CHEVRIER FRA IAM
DNF Jonathan FUMEAUX SUI IAM
DNF Pirmin LANG SUI IAM
DNF Jarlinson PANTANO COL IAM
DNF Arthur VAN OVERBERGHE BEL TSV
DNF Otto VERGAERDE BEL TSV
DNF Yohan BAGOT FRA COF
DNF Nicolas EDET FRA COF
DNF Romain HARDY FRA COF
DNF Clément VENTURINI FRA COF
DNF Simone ANTONINI ITA WGG
DNF Boris DRON BEL WGG
DNF Andreas STAUFF GER MTN
DNF Jay Robert THOMSON RSA MTN
DNF Pierre-Luc PERICHON FRA BSE
DNF Jesper ASSELMAN NED ROP
DNF Alessandro BAZZANA ITA UHC
DNF Lucas EUSER USA UHC
DNF Christopher JONES USA UHC
DNF Kiel REIJNEN USA UHC
DNS Lieuwe WESTRA NED AST

[tab:Trasa]

PROFIL:

FlecheWallone15 - profil

PODJAZDY:

  • Km 22.0 – Côte des 36 Tournants 2.9 km – 4.8%
  • Km 92.0 – Côte de Bellaire 1 km – 6.3%
  • Km 100.0 – Côte de Bohissau 2.4 km – 5.5%
  • Km 118.0 – Mur de Huy 1.3 km – 9.6%
  • Km 131.0 – Côte d’Ereffe 2.1 km – 5%
  • Km 150.0 – Côte de Bellaire 1 km – 6.3%
  • Km 158.5 – Côte de Bohissau 2.4 km – 5.5%
  • Km 176.5 – Mur de Huy 1.3 km – 9.6%
  • Km 189.0 – Côte d’Ereffe 2.1 km – 5%
  • Km 200.0 – Côte de Cherave1.3 km – 8.1%
  • Km 205.5 – HUY (Mur de Huy)1.3 km – 9.6%

[tab:Lista startowa]

Lista oficjalna, ostatnia aktualizacja: 22/04/15, g. 9:59

 Movistar Tick mały
1. VALVERDE Alejandro
2. ERVITI Imanol
3. HERRADA José
4. IZAGIRRE Gorka
5. QUINTANA Nairo
6. ROJAS José Joaquín
7. SUTHERLAND Rory
8. VISCONTI Giovanni
Lotto Soudal Tick mały
111. VANENDERT Jelle
112. ARMéE Sander
113. DE CLERCQ Bart
114. DE GENDT Thomas
115. LIGTHART Pim
116. VANENDERT Dennis
117. VERVAEKE Louis
118. WELLENS Tim
Team Giant-Alpecin Tick mały
151. BARGUIL Warren
152. CRADDOCK Lawson
153. FAIRLY Caleb
154. FROHLINGER Johannes
155. HUPOND Thierry
156. JI Cheng
157. LUDVIGSSON Fredrik
158. PREIDLER Georg
 Cofidis Solutions Credit Tick mały
191. MATé Luis Ángel
192. BAGOT Yoann
193. EDET Nicolas
194. HARDY Romain
195. MOLARD Rudy
196. ROSSETTO Stephane
197. SIMON Julien
198. VENTURINI Clément
 Astana Tick mały
31. NIBALI Vincenzo
32. FUGLSANG Jakob
33. GRIVKO Andriy
34. SANCHEZ Luis Leon
35. SCARPONI Michele
36. TAARAMäE Rein
37. VANOTTI Alessandro
38. WESTRA Lieuwe
Team LottoNL-Jumbo Tick mały
131. KELDERMAN Wilco
132. GESINK Robert
133. LEEZER Tom
134. LINDEMAN Bert-Jan
135. MARTENS Paul
136. TEN DAM Laurens
137. TEUNISSEN Mike
138. VAN DER LIJKE Nick
 FDJ Tick mały
161. VICHOT Arthur
162. LE GAC Olivier
163. MORABITO Steve
164. PICHON Laurent
165. RéZA Kévin
166. ROUX Anthony
167. VAUGRENARD Benoit
168. VEIKKANEN Jussi
 Katiusza Tick mały
61. RODRíGUEZ Joaquim
62. CARUSO Giampaolo
63. KOZONTCHUK Dmitry
64. LAGUTIN Sergey
65. LOSADA Alberto
66. MACHADO Tiago
67. MORENO Daniel
68. TSATEVICH Alexey
 AG2R La Mondiale Tick mały
101. BETANCUR Carlos
102. BAKELANTS Jan
103. CHEREL Mikael
104. GASTAUER Ben
105. MINARD Sébastien
106. MONTAGUTI Matteo
107. NOCENTINI Rinaldo
108. VUILLERMOZ Alexis
 BMC Racing Tick mały
51. GILBERT Philippe
52. BOOKWALTER Brent
53. HERMANS Ben
54. MOINARD Amaël
55. SáNCHEZ Samuel
56. TEUNS Dylan
57. VAN GARDEREN Tejay
58. WYSS Danilo
 Etixx-QuickStep Tick mały
111. KWIATKOWSKI Michał
112. ALAPHILIPPE Julian
113. BOUET Maxime
114. BRAMBILLA Gianluca
115. GOŁĄŚ Michał
116. MARTIN Tony
117. SERRY Pieter
118. VAKOC Petr
IAM Cycling Tick mały
171. FRANK Mathias
172. CHEVRIER Clément
173. FUMEAUX Jonathan
174. LANG Pirmin
175. PANTANO Jarlinson
176. REICHENBACH Sebastien
177. WARBASSE Larry
178. SCHELLING Patrick
 Lampre MeridaTick mały
91. COSTA Rui
92. BONO Matteo
93. CONTI Valerio
94. MORI Manuele
95. POLANC Jan
96. SERPA Jose Rodolfo
97. ULISSI Diego
98. VALLS Rafael
Orica GreenEdgeTick mały
141. ALBASINI Michael
142. CHAVES Johan Esteban
143. CLARKE Simon
144. HOWSON Damien
145. MATTHEWS Michael
146. MEIER Christian
147. WEENING Pieter
148. YATES Simon
 Team Sky Tick mały
41. FROOME Christopher
42. DEIGNAN Philip
43. HENAO Sergio Luis
44. KENNAUGH Peter
45. KIRYIENKA Vasil
46. NORDHAUG Lars Petter
47. POELS Wout
48. ROCHE Nicolas
Tinkoff-Saxo
71. MAJKA Rafał
72. BOARO Manuele
73. KIšERLOVSKI Robert
74. KREUZIGER Roman
75. PETROV Evgeni
76. ROVNY Ivan
77. SøRENSEN Chris Anker
78. VALGREN Michael
 Trek Factory Racing Tick mały
81. MOLLEMA Bauke
82. ARREDONDO Julián David
83. BEPPU Fumiyuki
84. DIDIER Laurent
85. FELLINE Fabio
86. JUNGELS Bob
87. SCHLECK Fränk
88. WATSON Calvin
Bretagne-Seche Tick mały
221. FEDRIGO Pierrick
222. BOULO Matthieu
223. FEILLU Brice
224. FONSECA Armindo
225. HIVERT Jonathan
226. PERICHON Pierre-Luc
227. SEPúLVEDA Eduardo
228. VACHON Florian
Team Roompot Oranje Peloton Tick mały
231. ASSELMAN Jesper
232. DE MAAR Marc
233. DUYN Huub
234. HONIG Reinier
235. HOOGERLAND Johnny
236. KREDER Michel
237. LAMMERTINK Maurits
238. TERPSTRA Mike
Wanty-Grupe Gobert Tick mały
201. GASPAROTTO Enrico
202. ANTONINI Simone
203. BAUGNIES Jerome
204. DE GREEF Francis
205. EIJSSEN Yannick
206. MINNAARD Marco
207. SELVAGGI Mirko
208. DRON Boris
Cannondale-Garmin Tick mały
11. MARTIN Daniel
12. FORMOLO Davide
13. HAAS Nathan
14. HOWES Alex
15. KING Benjamin
16. MOHORIC Matej
17. NAVARDAUSKAS Ramunas
18. SLAGTER Tom-Jelte
United HealthCare Tick mały
241. RATTO Daniele
242. BAZZANA Alessandro
243. CANOLA Marco
244. EUSER Lucas
245. FRATTINI Davide
246. JONES Chris
247. REIJNEN Kiel
248. ZURLO Federico
 Europcar Tick mały
121. ROLLAND Pierre
122. ARASHIRO Yukiya
123. COQUARD Bryan
124. COUSIN Jérôme
125. GUILLEMOIS Romain
126. NAULEAU Bryan
127. QUEMENEUR Perrig
128. TULIK Angelo
 MTN Qhubeka Tick mały
211. REGUIGUI Youcef
212. CUMMINGS Stephen
213. JANSE VAN RENSBURG Jacques
214. JIM Songezo
215. PAUWELS Serge
216. SBARAGLI Kristian
217. STAUFF Andreas
218. THOMSON Jay Robert
Toppsport Vlaanderen-Baloise Tick mały
181. CAMPENAERTS Victor
182. DE TIER Floris
183. JACOBS Pieter
184. SPRENGERS Thomas
185. VAN HECKE Preben
186. VANSPEYBROUCK Pieter
187. VANOVERBERGHE Arthur
188. VERGAERDE Otto

[tab:END]

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

comments powered by Disqus