Liege – Bastogne – Liege

Prezentujemy trasę, profil, listę startową i wyniki wyścigu kolarskiego Liège – Bastogne – Liège. 

[tab:Wyniki 2016]

  1. Poels (Sky)
  2. Albasini (Orica)
  3. Costa (Lampre)
  4. Sanchez (BMC Racing)
  5. Zakarin (Katiusza)

    36. KWIATKOWSKI (Sky) + 1:29
    87. GOŁAŚ (Sky) + 5:23
    108. POLJAŃSKI (Tinkoff) + 8:42
    110. HUZARSKI (Bora Argon 18) + 9:31
    113. MAJKA (Tinkoff) + 10:31

[tab:WYNIKI 2015]

# Zawodnik Kraj Team Czas
1 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP MOV 6:14:20
2 Julian ALAPHILIPPE FRA EQS +0
3 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT +0
4 Rui Alberto FARIA DA COSTA POR LAM +0
5 Roman KREUZIGER CZE TCS +0
6 Romain BARDET FRA ALM +0
7 Sergio Luis HENAO MONTOYA COL SKY +0
8 Domenico POZZOVIVO ITA ALM +0
9 Jakob FUGLSANG DEN AST +0
10 Daniel MORENO FERNANDEZ ESP KAT +0
11 Louis MEINTJES RSA MTN +10
12 Lars Petter NORDHAUG NOR SKY +10
13 Vincenzo NIBALI ITA AST +24
14 Pieter WEENING NED OGE +24
15 Giampaolo CARUSO ITA KAT +24
16 Enrico GASPAROTTO ITA WGG +24
17 Julien SIMON FRA COF +32
18 Robert KISERLOVSKI CRO TCS +44
19 Vasil KIRYIENKA BLR SKY +52
20 Tony GALLOPIN FRA LTS +58
21 Michał KWIATKOWSKI POL EQS +58
22 Jelle VANENDERT BEL LTS +1:04
23 José Joao PIMENTA COSTA MENDES POR BOA +1:04
24 Sébastien REICHENBACH SUI IAM +1:06
25 Tom DUMOULIN NED TGA +1:06
26 Stephen CUMMINGS GBR MTN +1:06
27 Thomas VOECKLER FRA EUC +1:06
28 Rudy MOLARD FRA COF +1:06
29 Samuel SANCHEZ GONZALEZ ESP BMC +1:06
30 Luis Leon SANCHEZ GIL ESP AST +1:06
31 Dylan TEUNS BEL BMC +1:10
32 Davide FORMOLO ITA TCG +1:10
33 Rafał MAJKA POL TCS +1:10
34 Warren BARGUIL FRA TGA +1:10
35 Bauke MOLLEMA NED TFR +1:30
36 Philippe GILBERT BEL BMC +1:41
37 Wilco KELDERMAN NED TLJ +1:41
38 Kanstantsin SIUTSOU BLR SKY +2:03
39 Simon YATES GBR OGE +2:41
40 Giovanni VISCONTI ITA MOV +2:49
41 Michele SCARPONI ITA AST +4:37
42 Zdenek STYBAR CZE EQS +4:44
43 Jarlinson PANTANO COL IAM +5:02
44 Tom Jelte SLAGTER NED TCG +5:31
45 Huub DUYN NED ROP +6:05
46 Brent BOOKWALTER USA BMC +6:05
47 Georg PREIDLER AUT TGA +6:05
48 Dominik NERZ GER BOA +6:05
49 Maurits LAMMERTINK NED ROP +6:05
50 Tiago MACHADO POR KAT +6:05
51 Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN ERI MTN +6:05
52 Mikael CHEREL FRA ALM +6:05
53 Björn LEUKEMANS BEL WGG +6:05
54 Patrick KONRAD AUT BOA +6:05
55 Fabio FELLINE ITA TFR +6:05
56 Michael ALBASINI SUI OGE +6:05
57 Jan BAKELANTS BEL ALM +6:05
58 Tanel KANGERT EST AST +6:05
59 Anthony ROUX FRA FDJ +6:05
60 Simon CLARKE AUS OGE +6:05
61 Jacques JANSE VAN RENSBURG RSA MTN +6:05
62 Laurens TEN DAM NED TLJ +6:22
63 Simon GESCHKE GER TGA +8:09
64 Matteo BONO ITA LAM +8:18
65 Rafael VALLS FERRI ESP LAM +8:18
66 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT +8:18
67 Rein TAARAMAE EST AST +8:18
68 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO COL OGE +8:18
69 Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ COL ALM +8:18
70 José HERRADA LOPEZ ESP MOV +9:22
71 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI ESP MOV +9:22
72 Preben VAN HECKE BEL TSV +9:32
73 Petr VAKOC CZE EQS +9:32
74 Jan POLANC SLO LAM +9:32
75 Jose Joaquin ROJAS GIL ESP MOV +9:32
76 Matteo MONTAGUTI ITA ALM +9:32
77 Rinaldo NOCENTINI ITA ALM +9:32
78 Laurent PICHON FRA FDJ +9:32
79 Joseph ROSSKOPF USA BMC +9:32
80 Chris Anker SÖRENSEN DEN TCS +9:32
81 Luis Angel MATE MARDONES ESP COF +9:32
82 Bob JUNGELS LUX TFR +9:32
83 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +9:32
84 Pierre ROLLAND FRA EUC +9:32
85 Stéphane ROSSETTO FRA COF +10:16
86 Mike TERPSTRA NED ROP +10:16
87 Emanuel BUCHMANN GER BOA +10:16
88 Rasmus GULDHAMMER DEN CLT +10:16
89 Johnny HOOGERLAND NED ROP +10:16
90 Andriy GRIVKO UKR AST +11:28
91 Arnold JEANNESSON FRA FDJ +11:39
92 Jérôme BAUGNIES BEL WGG +12:02
93 Tim WELLENS BEL LTS +13:04
94 Sergey LAGUTIN RUS KAT +15:04
95 Manuele MORI ITA LAM +16:43
96 Paul MARTENS GER TLJ +16:43
97 Sander ARMEE BEL LTS +16:43
98 Bjorn THURAU GER BOA +16:43
99 Maxime MEDEREL FRA EUC +16:43
100 Alex HOWES USA TCG +16:43
DNF Simon GERRANS AUS OGE
DNF Luke DURBRIDGE AUS OGE
DNF Daryl IMPEY RSA OGE
DNF Imanol ERVITI ESP MOV
DNF Rory SUTHERLAND AUS MOV
DNF Maxime BOUET FRA EQS
DNF Gianluca BRAMBILLA ITA EQS
DNF Michał GOŁAŚ POL EQS
DNF Julien VERMOTE BEL EQS
DNF Alessandro VANOTTI ITA AST
DNF Daniel MARTIN IRL TCG
DNF Nathan HAAS AUS TCG
DNF Benjamin KING USA TCG
DNF Sebastian LANGEVELD NED TCG
DNF Matej MOHORIC SLO TCG
DNF Ben HERMANS BEL BMC
DNF Klaas LODEWYCK BEL BMC
DNF Tejay VAN GARDEREN USA BMC
DNF Dmitrii KOZONCHUK RUS KAT
DNF Maxim BELKOV RUS KAT
DNF Sébastien MINARD FRA ALM
DNF Manuele BOARO ITA TCS
DNF Bruno PIRES POR TCS
DNF Paweł POLJAŃSKI POL TCS
DNF Michael VALGREN DEN TCS
DNF Valerio CONTI ITA LAM
DNF Jose Rodolfo SERPA PEREZ COL LAM
DNF Diego ** ULISSI ITA LAM
DNF Bart DE CLERCQ BEL LTS
DNF Tosh VAN DER SANDE BEL LTS
DNF Dennis VANENDERT BEL LTS
DNF Louis VERVAEKE BEL LTS
DNF Nicolas ROCHE IRL SKY
DNF Philip DEIGNAN IRL SKY
DNF Nathan EARLE AUS SKY
DNF Danny PATE USA SKY
DNF Julian David ARREDONDO MORENO COL TFR
DNF Fumiyuki BEPPU JPN TFR
DNF Laurent DIDIER LUX TFR
DNF Frank SCHLECK LUX TFR
DNF Calvin WATSON AUS TFR
DNF Yukiya ARASHIRO JPN EUC
DNF Fabrice JEANDESBOZ FRA EUC
DNF Bryan NAULLEAU FRA EUC
DNF Perrig QUEMENEUR FRA EUC
DNF Angelo TULIK FRA EUC
DNF Bertjan LINDEMAN NED TLJ
DNF Bram TANKINK NED TLJ
DNF Mike TEUNISSEN NED TLJ
DNF Jos VAN EMDEN NED TLJ
DNF Moreno HOFLAND NED TLJ
DNF Lawson CRADDOCK USA TGA
DNF Caleb FAIRLY USA TGA
DNF Johannes FRÖHLINGER GER TGA
DNF Thierry HUPOND FRA TGA
DNF Floris DE TIER BEL TSV
DNF Tim DECLERCQ BEL TSV
DNF Sander HELVEN BEL TSV
DNF Thomas SPRENGERS BEL TSV
DNF Pieter VANSPEYBROUCK BEL TSV
DNF Arthur VAN OVERBERGHE BEL TSV
DNF Otto VERGAERDE BEL TSV
DNF Mathias FRANK SUI IAM
DNF Clement CHEVRIER FRA IAM
DNF Pirmin LANG SUI IAM
DNF Patrick SCHELLING SUI IAM
DNF David TANNER AUS IAM
DNF Lawrence WARBASSE USA IAM
DNF Arthur VICHOT FRA FDJ
DNF Olivier LE GAC FRA FDJ
DNF Kévin REZA FRA FDJ
DNF Benoît VAUGRENARD FRA FDJ
DNF Jussi VEIKKANEN FIN FDJ
DNF Simone ANTONINI ITA WGG
DNF Francis DE GREEF BEL WGG
DNF Tim DE TROYER BEL WGG
DNF Yannick EIJSSEN BEL WGG
DNF Marinus Cornelis MINNAARD NED WGG
DNF Matt BRAMMEIER IRL MTN
DNF Andreas STAUFF GER MTN
DNF Daniel TEKLEHAIMANOT ERI MTN
DNF Johann VAN ZYL RSA MTN
DNF Yohan BAGOT FRA COF
DNF Nicolas EDET FRA COF
DNF Romain HARDY FRA COF
DNF Anthony TURGIS FRA COF
DNF Cesare BENEDETTI ITA BOA
DNF Bartosz HUZARSKI POL BOA
DNF Paul VOSS GER BOA
DNF Marc DEMAAR NED ROP
DNF Reinier HONIG NED ROP
DNF Sjoerd VAN GINNEKEN NED ROP
DNF Jesper ASSELMAN NED ROP
DNF Alex KIRSCH LUX CLT
DNF Romain LEMARCHAND FRA CLT
DNF Christian Mager GER CLT
DNF Martin MORTENSEN DEN CLT
DNF Michael REIHS DEN CLT
DNF Fabian WEGMANN GER CLT
DNF Rasmus Christian QUAADE DEN CLT

[tab:END]

 

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

comments powered by Disqus