Mistrzostwa Świata Richmond 2015

Prezentujemy najważniejsze informacje (profil, trasa, listy startowe, wyniki, klasyfikacja medalowa) o mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym Richmond 2015 (20-27. września)

LISTA STARTOWA WYŚCIGU MĘSKIEJ ELITY >>

[tab:Terminarz]

  • 20/09 JAZDA DRUŻYNOWA NA CZAS KOBIET /17:30/
  • 20/09 JAZDA DRUŻYNOWA NA CZAS MĘŻCZYZN /19:30/
  • 21/09 JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS JUNIOREK /16:00/
  • 21/09 JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS MĘŻCZYZN U23 /17:30/
  • 22/09 JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS JUNIORÓW /15:30/
  • 22/09 JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS ELITY KOBIET /19:30/
  • 23/09 JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS ELITY MĘŻCZYZN /19:00/
  • 25/09 WYŚCIG ZE STARTU WSPÓLNEGO JUNIOREK /16:00/
  • 25/09 WYŚCIG ZE STARTU WSPÓLNEGO MĘŻCZYZN U23 /18:45/
  • 26/09 WYŚCIG ZE STARTU WSPÓLNEGO JUNIORÓW /15:00/
  • 26/09 WYŚCIG ZE STARTU WSPÓLNEGO KOBIET /19:00/
  • 27/09 WYŚCIG ZE STARTU WSPÓLNEGO MĘSKIEJ ELITY /15:00/ LIVE >

Transmisje na sportowych antenach Polsatu

[tab:WYNIKI]

Kobiety

Drużynowo na czas:

  1. Velocio-Sram (GER)
  2. Boels Dolmans Cycling Team (NED)
  3. Rabo-Liv Women Cycling (NED)

Indywidualnie na czas – juniorki:

  1. White (USA)
  2. Hull (USA)
  3. Matheisen (AUS)

    7. PIKULIK
    9. SKALNIAK

Indywidualnie na czas – elita:

  1. Villumsen (NZL)
  2. Van Der Breggen (NED)
  3. Brennauer (GER)

    20. PAWŁOWSKA
    22. BUJAK

Ze startu wspólnego  – juniorki:

  1. Dygert (USA)
  2. White (USA)
  3. SKALNIAK

    33. LACH
    34. PIKULIK W.
    DNF. PIKULIK D.

Ze startu wspólnego – elita:

  1. Armistead (GBR)
  2. Van Der Breggen (NED)
  3. Guarnier (USA)

    7. NIEWIADOMA
    21. JASIŃSKA
    42. BUJAK
    52. PLICHTA
    65. ŻUR
    70. BRZEŹNA

 

Mężczyźni

Drużynowo na czas:

  1. BMC Racing (USA)
  2. Etixx-QuickStep (BEL)
  3. Movistar (ESP)
  4. Orica Greenedge (AUS)
  5. Giant-Alpecin (GER)

Indywidualnie na czas – U23:

  1. Schmidt (DEN)
  2. Schachmann (GER)
  3. Kamna (GER)

Indywidualnie na czas – juniorzy:

  1. Appelt (GER)
  2. Costa (USA)
  3. McNulty (USA)

    19. SAJNOK

Indywidualnie na czas – elita:

  1. Kiriyenka (BLR)
  2. Malori (ITA)
  3. Coppel (FRA)

    8. BODNAR
    9. BIAŁOBŁOCKI

Ze startu wspólnego  – U23:

  1. Ledanois (FRA)
  2. Consonni (ITA)
  3. Turgis (FRA)

    16. PALUTA
    18. KACZMAREK
    83. BANASZEK

Ze startu wspólnego juniorów:

  1. Gall (AUT)
  2. Betouigt-Suire (FRA)
  3. Pedersen (DEN)

    59. A. BANASZEK
    75. SAJNOK
    DNF. N. BANASZEK
    DNF. SŁAWEK
    DNF. GIERACKI

WYŚCIG ZE STARTU WSPÓLNEGO MĘŻCZYZN:

  1. Sagan (SVK)
  2. Matthews (AUS) + 0:03
  3. Navardauskas (LTU) + 0:03

    8. KWIATKOWSKI + 0:03
    39. MARCZYŃSKI + 0:40
    54. GOŁAŚ + 0:55
    59. PATERSKI + 1:10
    74. MAJKA + 2:50
    DNF. GOŁAŚ

[tab:Trasa]

WYŚCIG ZE STARTU WSPÓLNEGO:

Road Circuit

Długość okrążenia: 16,2 km
Ilość okrążeń: Elita męska – 16, elita kobieca – 8, U23 mężczyzn – 11, juniorzy – 8, juniorki – 5

JAZDA DRUŻYNOWA NA CZAS:

Team Time Trial

Długość trasy: 38,8 km

JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS (ELITA MEN):
Men’s Elite Individual Time Trial

Długość trasy: 53 km

JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS (POZOSTALI):
Time Trial Circuit

Długość okrążenia: 15 km
Ilość okrążeń: elita kobiet – 2, U23 MEN – 2, juniorzy – 2, juniorki – 1

[tab:Kadra PL]

Mężczyźni

Elita mężczyzn
1. Marcin Białobłocki – One Pro Cycling – jazda indywidualna na czas
2. Maciej Bodnar – Tinkoff-Saxo – ind. na czas, start wspólny
3. Michał Gołaś – Etixx-Quick Step – start wspólny
4. Michał Kwiatkowski – Etixx-Quick Step – start wspólny
5. Rafał Majka – Tinkoff-Saxo – start wspólny
6. Tomasz Marczyński – Torku Sekerspor – start wspólny
7. Maciej Paterski – CCC Sprandi Polkowice – start wspólny

Selekcjoner – Piotr Wadecki

Młodzieżowcy
1. Adrian Banaszek – Kolss-BDC Team – start wspólny
2. Michał Paluta – CCC Sprandi Polkowice – start wspólny
3. Jakub Kaczmarek – CCC Sprandi Polkowice – start wspólny

Trener – Marek Leśniewski

Juniorzy
1. Stanisław Aniołkowski – BDC NOSIR Nowy Dwór Maz. – start wspólny
2. Alan Banaszek – BDC NOSIR Nowy Dwór Maz. – start wspólny
3. Norbert Banaszek – BDC NOSIR Nowy Dwór Maz. – start wspólny
4. Szymon Sajnok – Cartusia Kartuzy – ind. na czas, start wspólny
5. Damian Sławek – LKS POM Strzelce Krajeńskie – start wspólny

Trener – Waldemar Cebula

Kobiety

Elita kobiet
1. Monika Brzeźna – Pacific Fitness Cycling Team – start wspólny
2. Eugenia Bujak – BTC City Ljubljana – ind. na czas, start wspólny
3. Małgorzata Jasińska – Alé Cipollini – start wspólny
4. Katarzyna Niewiadoma – Rabo Liv – start wspólny
5. Katarzyna Pawłowska – Boels Dolmans – ind. na czas
6. Anna Plichta – Pacific Fitness Cycling Team – start wspólny
7. Katarzyna Wilkos – Pacific Fitness Cycling Team – start wspólny
8. Monika Żur – 4F Scott Racing Team – start wspólny

Trener – Mariusz Mazur

Juniorki
1. Marta Lach – UKS Sokół Kęty – start wspólny
2. Daria Pikulik – BCM Nowatex Ziemia Darłowska – ind. na czas, start wspólny
3. Wiktoria Pikulik – BCM Nowatex Ziemia Darłowska – start wspólny
4. Agnieszka Skalniak – Pacific Fitness Cycling Team – ind. na czas., start wspólny

Trener – Marcin Adamów

[tab:Klasyfikacja medalowa]

Po 10 konkurencjach

  1. USA 3 – 3- 2 RAZEM 8
  2. Niemcy 2 – 1 – 2 RAZEM 5
  3. Francja 1 – 1 – 2 RAZEM 4
  4. Dania 1 – 0 – 0 RAZEM 1
  5. Białoruś 1 – 0 – 0 RAZEM 1
  6. Nowa Zelandia 1 – 0 – 0 RAZEM 1
  7. Słowacja 1 – 0 – 0 RAZEM 1
  8. Austria 1 – 0 – 0 RAZEM 1
  9. Wielka Brytania 1 – 0 – 0 RAZEM 1
  10. Holandia 0 – 3 – 1 RAZEM 4
  11. Włochy 0 – 2 – 0 RAZEM 2
  12. Australia 0 – 1 – 1 RAZEM 2
  13. Belgia 0 – 1 – 0 RAZEM 1
  14. Dania 0 – 0 – 1 RAZEM 1
  15. Hiszpania 0 – 0 – 1 RAZEM 1
  16. POLSKA 0 – 0 – 1 RAZEM 1
  17. Litwa 0 – 0 – 1 RAZEM 1

[tab:END]

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

comments powered by Disqus