Ranking World Tour 2015

Prezentujemy aktualny ranking UCI World Tour. Ostatnia aktualizacja: 27/07/15.

# Poprzednio ZAWODNIK Kraj + Data urodzenia Team (Code) PKT:
1 1 VALVERDE BELMONTE Alejandro ESP19800425 MOVISTAR TEAM (MOV) 482
2 16 FROOME Christopher GBR19850520 TEAM SKY (SKY) 422
3 2 CONTADOR VELASCO Alberto ESP19821206 TINKOFF – SAXO (TCS) 407
4 15 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander COL19900204 MOVISTAR TEAM (MOV) 365
5 3 PORTE Richie AUS19850130 TEAM SKY (SKY) 314
6 7 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP19790512 TEAM KATUSHA (KAT) 292
7 6 THOMAS Geraint GBR19860525 TEAM SKY (SKY) 283
8 4 FARIA DA COSTA Rui Alberto POR19861005 LAMPRE (LAM) 274
9 5 SPILAK Simon SLO19860623 TEAM KATUSHA (KAT) 269
10 9 DEGENKOLB John GER19890107 TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) 265
11 8 KRISTOFF Alexander NOR19870705 TEAM KATUSHA (KAT) 263
12 13 PINOT Thibaut FRA19900529 FDJ (FDJ) 249
13 20 SAGAN Peter SVK19900126 TINKOFF – SAXO (TCS) 229
14 12 URAN URAN Rigoberto COL19870126 ETIXX – QUICK-STEP (EQS) 219
15 10 ARU Fabio ITA19900703 ASTANA (AST) 212
16 11 POZZOVIVO Domenico ITA19821130 AG2R (ALM) 210
17 17 VAN AVERMAET Greg BEL19850517 BMC RACING (BMC) 207
18 14 KWIATKOWSKI Michał POL19900602 ETIXX – QUICK-STEP (EQS) 195
19 30 BARDET Romain FRA19901109 AG2R (ALM) 192
20 22 STYBAR Zdenek CZE19851211 ETIXX – QUICK-STEP (EQS) 172
21 34 MOLLEMA Bauke NED19861126 TREK FACTORY RACING (TFR) 168
22 18 ALAPHILIPPE Julian FRA19920611 ETIXX – QUICK-STEP (EQS) 165
23 19 MATTHEWS Michael AUS19900926 ORICA GREENEDGE (OGE) 161
24 21 DUMOULIN Tom NED19901111 TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) 157
25 23 LANDA MEANA Mikel ESP19891213 ASTANA (AST) 148
26 24 YATES Simon GBR19920807 ORICA GREENEDGE (OGE) 148
27 25 TERPSTRA Niki NED19840518 ETIXX – QUICK-STEP (EQS) 140
28 105 NIBALI Vincenzo ITA19841114 ASTANA (AST) 138
29 28 DENNIS Rohan AUS19900528 BMC RACING (BMC) 135
30 26 ZAKARIN Ilnur RUS19890915 TEAM KATUSHA (KAT) 134
31 27 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL19871210 TEAM SKY (SKY) 130
32 76 GREIPEL André GER19820716 LOTTO (LTS) 116
33 99 GESINK Robert NED19860531 LOTTONL (TLJ) 104
34 32 HESJEDAL Ryder CAN19801209 CANNONDALE (TCG) 102
35 29 BOOM Lars NED19851230 ASTANA (AST) 101
36 31 VAN GARDEREN Tejay USA19880812 BMC RACING (BMC) 96
37 33 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey CRC19860829 MOVISTAR TEAM (MOV) 91
38 35 GALLOPIN Tony FRA19880524 LOTTO (LTS) 87
39 36 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP19860320 MOVISTAR TEAM (MOV) 81
40 37 PAOLINI Luca * ITA19770117 TEAM KATUSHA (KAT) 80
41 38 KRUIJSWIJK Steven NED19870607 LOTTONL (TLJ) 80
42 39 EVANS Cadel AUS19770214 BMC RACING (BMC) 76
43 40 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP19890204 MOVISTAR TEAM (MOV) 73
44 FRANK Mathias SUI19861209 IAM CYCLING (IAM) 72
45 41 KONIG Leopold CZE19871115 TEAM SKY (SKY) 70
46 44 KREUZIGER Roman CZE19860506 TINKOFF – SAXO (TCS) 64
47 49 FUGLSANG Jakob DEN19850322 ASTANA (AST) 64
48 42 ALBASINI Michael SUI19801220 ORICA GREENEDGE (OGE) 62
49 67 MARTIN Daniel IRL19860820 CANNONDALE (TCG) 61
50 55 CANCELLARA Fabian SUI19810318 TREK FACTORY RACING (TFR) 59
51 43 ELMIGER Martin SUI19780923 IAM CYCLING (IAM) 56
52 69 MAJKA Rafał POL19890912 TINKOFF – SAXO (TCS) 55
53 45 CARUSO Damiano ITA19871012 BMC RACING (BMC) 54
54 127 TALANSKY Andrew USA19881123 CANNONDALE (TCG) 54
55 46 VANMARCKE Sep BEL19880728 LOTTONL (TLJ) 52
56 47 FERNANDEZ Ruben ESP19910301 MOVISTAR TEAM (MOV) 52
57 48 ROELANDTS Jurgen BEL19850702 LOTTO (LTS) 52
58 50 BONIFAZIO Niccolo ITA19931029 LAMPRE (LAM) 51
59 51 BENOOT Tiesj BEL19940311 LOTTO (LTS) 51
60 52 TRENTIN Matteo ITA19890802 ETIXX – QUICK-STEP (EQS) 50
61 78 VUILLERMOZ Alexis FRA19880601 AG2R (ALM) 49
62 53 DEBUSSCHERE Jens BEL19890828 LOTTO (LTS) 48
63 54 TROFIMOV Yury RUS19840126 TEAM KATUSHA (KAT) 48
64 56 KEUKELEIRE Jens BEL19881123 ORICA GREENEDGE (OGE) 46
65 62 JUNGELS Bob LUX19920922 TREK FACTORY RACING (TFR) 46
66 57 GENIEZ Alexandre FRA19880416 FDJ (FDJ) 44
67 58 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP19810905 TEAM KATUSHA (KAT) 42
68 59 MODOLO Sacha ITA19870619 LAMPRE (LAM) 42
69 60 VALLS FERRI Rafael ESP19870625 LAMPRE (LAM) 41
70 61 VANDENBERGH Stijn BEL19840425 ETIXX – QUICK-STEP (EQS) 40
71 63 SCARPONI Michele ITA19790925 ASTANA (AST) 40
72 64 ATAPUMA HURTADO Darwin COL19880115 BMC RACING (BMC) 40
73 102 MARTIN Tony GER19850423 ETIXX – QUICK-STEP (EQS) 40
74 65 IMPEY Daryl RSA19841206 ORICA GREENEDGE (OGE) 39
75 66 GILBERT Philippe BEL19820705 BMC RACING (BMC) 39
76 68 POELS Wouter NED19871001 TEAM SKY (SKY) 36
77 70 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka ESP19871007 MOVISTAR TEAM (MOV) 36
78 71 CIMOLAI Davide ITA19890813 LAMPRE (LAM) 32
79 72 MONFORT Maxime BEL19830114 LOTTO (LTS) 32
80 73 LOPEZ MORENO Miguel Angel COL19940204 ASTANA (AST) 31
81 74 LAMPAERT Yves BEL19910410 ETIXX – QUICK-STEP (EQS) 30
82 SANCHEZ GONZALEZ Samuel ESP19780205 BMC RACING (BMC) 30
83 122 GESCHKE Simon GER19860313 TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) 30
84 CAVENDISH Mark GBR19850521 ETIXX – QUICK-STEP (EQS) 30
85 91 PANTANO Jarlinson COL19881119 IAM CYCLING (IAM) 27
86 75 VAN DEN BROECK Jurgen BEL19830201 LOTTO (LTS) 27
87 77 KANGERT Tanel EST19870311 ASTANA (AST) 24
88 79 TIRALONGO Paolo ITA19770708 ASTANA (AST) 23
89 80 BRESCHEL Matti DEN19840831 TINKOFF – SAXO (TCS) 22
90 135 BARGUIL Warren FRA19911028 TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) 22
91 81 NIZZOLO Giacomo ITA19890130 TREK FACTORY RACING (TFR) 22
92 82 MORABITO Steve SUI19830130 FDJ (FDJ) 21
93 83 ROWE Luke GBR19900310 TEAM SKY (SKY) 20
94 PLAZA MOLINA Ruben ESP19800229 LAMPRE (LAM) 20
95 84 ULISSI Diego ITA19890715 LAMPRE (LAM) 20
96 85 VIVIANI Elia ITA19890207 TEAM SKY (SKY) 20
97 109 BAKELANTS Jan BEL19860214 AG2R (ALM) 18
98 86 KIRYIENKA Vasil BLR19810628 TEAM SKY (SKY) 18
99 87 MOINARD Amaël FRA19820202 BMC RACING (BMC) 17
100 88 FORMOLO Davide ITA19921025 CANNONDALE (TCG) 16
101 89 POLANC Jan SLO19920506 LAMPRE (LAM) 16
102 90 KEISSE Iljo BEL19821221 ETIXX – QUICK-STEP (EQS) 16
103 95 OSS Daniel ITA19870113 BMC RACING (BMC) 14
104 92 KELDERMAN Wilco NED19910325 LOTTONL (TLJ) 14
105 93 FELLINE Fabio ITA19900329 TREK FACTORY RACING (TFR) 14
106 94 LOBATO DEL VALLE Juan Jose ESP19881229 MOVISTAR TEAM (MOV) 14
107 96 CHAVANEL Sylvain FRA19790630 IAM CYCLING (IAM) 12
108 97 MALORI Adriano ITA19880128 MOVISTAR TEAM (MOV) 11
109 98 BAUER Jack NZL19850407 CANNONDALE (TCG) 10
110 100 YATES Adam GBR19920807 ORICA GREENEDGE (OGE) 10
111 101 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto COL19891013 AG2R (ALM) 10
112 103 DURBRIDGE Luke AUS19910409 ORICA GREENEDGE (OGE) 10
113 104 SANCHEZ GIL Luis Leon ESP19831124 ASTANA (AST) 9
114 106 WELLENS Tim BEL19910510 LOTTO (LTS) 8
115 107 NIEVE ITURALDE Mikel ESP19840526 TEAM SKY (SKY) 8
116 CHEREL Mikael FRA19860317 AG2R (ALM) 8
117 108 VISCONTI Giovanni ITA19830113 MOVISTAR TEAM (MOV) 8
118 110 CLARKE Simon AUS19860718 ORICA GREENEDGE (OGE) 8
119 111 MEZGEC Luka SLO19880627 TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) 8
120 112 HAUSSLER Heinrich AUS19840225 IAM CYCLING (IAM) 8
121 113 CHERNETSKI Sergei RUS19900409 TEAM KATUSHA (KAT) 8
122 114 HOFLAND Moreno NED19910831 LOTTONL (TLJ) 8
123 115 PELUCCHI Matteo ITA19890121 IAM CYCLING (IAM) 8
124 124 DEMARE Arnaud FRA19910826 FDJ (FDJ) 7
125 116 ROJAS GIL Jose Joaquin ESP19850608 MOVISTAR TEAM (MOV) 7
126 117 SLAGTER Tom Jelte NED19890701 CANNONDALE (TCG) 6
127 118 DURASEK Kristijan CRO19870726 LAMPRE (LAM) 6
128 ANACONA GOMEZ Winner COL19880811 MOVISTAR TEAM (MOV) 6
129 120 GERRANS Simon AUS19800516 ORICA GREENEDGE (OGE) 6
130 121 KENNAUGH Peter GBR19890615 TEAM SKY (SKY) 6
131 119 LUTSENKO Alexey KAZ19920907 ASTANA (AST) 6
132 123 KUENG Stefan SUI19931116 BMC RACING (BMC) 6
133 125 DUMOULIN Samuel FRA19800820 AG2R (ALM) 5
134 126 PORSEV Alexander RUS19860221 TEAM KATUSHA (KAT) 5
135 128 BENNETT George NZL19900407 LOTTONL (TLJ) 4
136 130 WESTRA Lieuwe NED19820911 ASTANA (AST) 4
137 129 REICHENBACH Sébastien SUI19890528 IAM CYCLING (IAM) 4
138 131 VANGENECHTEN Jonas BEL19860916 IAM CYCLING (IAM) 4
139 132 KLUGE Roger GER19860205 IAM CYCLING (IAM) 4
140 133 ARREDONDO MORENO Julian David COL19880730 TREK FACTORY RACING (TFR) 3
141 134 BRANDLE Matthias AUT19891207 IAM CYCLING (IAM) 3
142 MARTENS Paul GER19831026 LOTTONL (TLJ) 2
143 139 BENNATI Daniele ITA19800924 TINKOFF – SAXO (TCS) 2
144 VAN EMDEN Jos NED19850218 LOTTONL (TLJ) 2
145 136 DANIELSON Thomas USA19780313 CANNONDALE (TCG) 2
146 137 LINDEMAN Bertjan NED19890616 LOTTONL (TLJ) 2
147 138 LAGUTIN Sergey RUS19810114 TEAM KATUSHA (KAT) 2
148 140 DE CLERCQ Bart BEL19860826 LOTTO (LTS) 2
149 141 TCATEVICH Aleksei RUS19890705 TEAM KATUSHA (KAT) 2
150 142 GRETSCH Patrick GER19870407 AG2R (ALM) 2
151 143 MARANGONI Alan ITA19840716 CANNONDALE (TCG) 2
152 144 BODNAR Maciej POL19850307 TINKOFF – SAXO (TCS) 2
153 145 VALLEE Boris BEL19930603 LOTTO (LTS) 2
154 160 ROGERS Michael AUS19791220 TINKOFF – SAXO (TCS) 1
155 147 HALLER Marco AUT19910401 TEAM KATUSHA (KAT) 1
156 151 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan ESP19870427 MOVISTAR TEAM (MOV) 1
157 152 TAARAMAE Rein EST19870424 ASTANA (AST) 1
158 153 HAAS Nathan AUS19890312 CANNONDALE (TCG) 1
159 158 POZZATO Filippo ITA19810910 LAMPRE (LAM) 1
160 146 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban COL19900117 ORICA GREENEDGE (OGE) 1
161 148 DRUCKER Jean-Pierre LUX19860903 BMC RACING (BMC) 1
162 149 BRUTT Pavel RUS19820129 TINKOFF – SAXO (TCS) 1
163 150 STUYVEN Jasper BEL19920417 TREK FACTORY RACING (TFR) 1
164 154 VAN DER SANDE Tosh BEL19901128 LOTTO (LTS) 1
165 155 NIELSEN Magnus Cort DEN19930116 ORICA GREENEDGE (OGE) 1
166 156 BOUET Maxime FRA19861103 ETIXX – QUICK-STEP (EQS) 1
167 157 REZA Kévin FRA19880518 FDJ (FDJ) 1
168 159 ROSA Diego ITA19890327 ASTANA (AST) 1
169 161 NOCENTINI Rinaldo ITA19770925 AG2R (ALM) 1
170 162 HERRADA LOPEZ Jesus ESP19900726 MOVISTAR TEAM (MOV) 1
171 163 BELKOV Maxim RUS19850109 TEAM KATUSHA (KAT) 1
172 164 RICHEZE Maximiliano Ariel ARG19830307 LAMPRE (LAM) 1
173 165 MEERSMAN Gianni BEL19851205 ETIXX – QUICK-STEP (EQS) 1
174 166 SOLER Marc ESP19931122 MOVISTAR TEAM (MOV) 1
POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

comments powered by Disqus