You are here
Home >

Trasa, profile etapowe, lista startowa, klasyfikacja generalna oraz wyniki wyścigu kolarskiego Tour de France 2018. 

KLASYFIKACJA GENERALNA 10/21:

  1. Van Avermaet (BMC)
  2. Thomas (Sky) + 2:22
  3. Valverde (Movistar) + 3:10
  4. Fuglsang (Astana) + 3:12
  5. Jungels (Quick Step) + 3:20
  6. Froome (Sky) + 3:21
  7. A. Yates (Mitchelton) + 3:21
  8. Landa (Movistar) + 3:21
  9. Nibali (Astana) + 3:27
  10. Roglić (Lotto Jumbo)  +3:36

    13. MAJKA (Bora) + 4:02
    68. KWIATKOWSKI (Sky) + 40:05
    115. POLJAŃSKI (Bora) + 55:59
    120. MARCZYŃSKI (Lotto Soudal) + 1:00:22
    152. BODNAR (Bora) + 1:12:01

1

7/07: Normoutier-el-L’ile – Fontenay-le-Comte /189 km/

WYNIKI:

  1. Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 04:23:32
  2. Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  3. Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
  4. Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
  5. Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  6. Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
  7. Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
  8. John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  9. Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
  10. Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe – ten sam czas

 

2

8/07: Mouilleron-Saint-Germain – La Roche-sur-Yon /183 km/

1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 04:06:37
2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
4 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal
5 Alexander Kristoff (Nor) UAE-Team Emirates
6 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
7 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
8 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
9 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
10 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 00:00:08

3

9/07: Cholet – Cholet /35 km TTT/

  1. BMC
  2. Sky + 0:04
  3. Quick Step + 0:07
  4. Mitchelton + 0:09
  5. Sunweb + 0:12

    7. Bora + 0:50

4

10/07: La Baule = Sarzeau /192 km/

1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 13:33:56
2 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 00:00:03
4 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 00:00:05
5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 00:00:07
6 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 00:00:11
8 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
9 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
10 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 00:00:35

5

11/07: Lorient – Quimper /203 km/

  1. Sagan
  2. Colbrelli
  3. Gilbert
  4. Valverde
  5. Alaphilippe

6

12/07: Brest – Mur de Bretagne Guerledan

1 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 04:13:43
2 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 00:00:01
3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 00:00:03
4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
5 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
6 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
8 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
9 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
10 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo

7

13/07: Fougeres – Chartres /231 km/

1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo 5:43:42
2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
4 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
6 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
7 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
8 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
9 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
10 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data

8

14/07: Dreux – Amiens Metropole /181 km/

  1. Groenwegen
  2. Sagan
  3. Degenkolb + 0:00

9

15/07: Arras Citadelle – Roubaix /154 km/

1 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 3:24:26
2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
3 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
4 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 0:00:19
5 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:00:19
6 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:00:19
7 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:00:19
8 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:00:27
9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:00:27
10 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert 0:00:27

10

17/07 Annecy – Le Grand-Bornand /159 km/

1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 04:25:27
2 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 00:01:34
3 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 00:01:40
4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 00:01:44
5 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
6 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 00:02:24
7 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 00:03:23
8 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
9 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
10 Geraint Thomas (GBr) Team Sky

32. MAJKA + 4:14

11

18/07: Albertville – La Losiere Espace San Bernardo

 

12

19/07: Bourg-Saint-Maurice Les Arcs – Alpe d’Huez

13

20/07: Bourg d’Oisans – Valence /169 km/

14

21/07: Saint-Paul-Trois-Cateaux – Mende /187 km/

15

22/07: Millau – Carcassonne /181 km/

16

24/07: Carcassonne – Bagneres-de-Luchon /218 km/

 

17

25/07: Bagneres-de-Luchon – Saint-Lary-Soulan /65 km/

18

26/07 Trie-sur-Baise – Pau /172 km/

19

27/07 Lourdes – Laruns /200 km/

20

28/07: Saint-Pee-sur-Nivelle – Espelette /31 km ITT/

21

29/07 Houilles – Paryż Pola Elizejskie /115 km/

Lista startowa

Team Sky
1 FROOME Christopher
2 BERNAL Egan Arley
3 CASTROVIEJO Jonathan
4 KWIATKOWSKI Michal
5 MOSCON Gianni
6 POELS Wout
7 ROWE Luke
8 THOMAS Geraint
EF Education First Drapac
11 URAN Rigoberto
12 CLARKE Simon
13 CRADDOCK Lawson
14 MARTINEZ Daniel Felipe
15 PHINNEY Taylor
16 ROLLAND Pierre
17 SCULLY Thomas
18 VANMARCKE Sep
AG2R
21 BARDET Romain
22 DILLIER Silvan
23 DOMONT Axel
24 FRANK Mathias
25 GALLOPIN Tony
26 LATOUR Pierre
27 NAESEN Oliver
28 VUILLERMOZ Alexis
Sunweb
31 MATTHEWS Michael
32 DUMOULIN Tom
33 ARNDT Nikias
34 GESCHKE Simon
35 HAGA Chad
36 ANDERSEN Søren Kragh
37 TEN DAM Laurens
38 THEUNS Edward
Fortuneo Samsic
 41 BARGUIL Warren
42 BOUET Maxime
43 GESBERT Elie
44 HARDY Romain
45 LEDANOIS Kevin
46 MOINARD Amaël
47 PICHON Laurent
48 VACHON Florian
Bahrian Merida
51 NIBALI Vincenzo
52 COLBRELLI Sonny
53 HAUSSLER Heinrich
54 IZAGIRRE Gorka
55 IZAGIRRE Ion
56 KOREN Kristijan
57 PELLIZOTTI Franco
58 POZZOVIVO Domenico
MItchelton Scott
61 YATES Adam
62 BAUER Jack
63 DURBRIDGE Luke
64 HAYMAN Mathew
65 HEPBURN Michael
66 HOWSON Damien
67 IMPEY Daryl
68 NIEVE Mikel
Movistar
71 QUINTANA Nairo
72 AMADOR Andrey
73 BENNATI Daniele
74 ERVITI Imanol
75 LANDA Mikel
76 ROJAS José Joaquín
77 SOLER Marc
78 VALVERDE Alejandro
BMC
81 PORTE Richie
82 BEVIN Patrick
83 CARUSO Damiano
84 GERRANS Simon
85 KÜNG Stefan
86 SCHAR Michael
87 VAN AVERMAET Greg
88 VAN GARDEREN Tejay
UAE Emirates
91 MARTIN Daniel
92 ATAPUMA John Darwin
93 DURASEK Kristijan
94 FERRARI Roberto
95 KRISTOFF Alexander
96 MARCATO Marco
97 SUTHERLAND Rory
98 TROIA Oliviero
Quick Step
101 ALAPHILIPPE Julian
102 DECLERCQ Tim
103 GAVIRIA Fernando
104 GILBERT Philippe
105 JUNGELS Bob
106 LAMPAERT Yves
107 RICHEZE Ariel Maximiliano
108 TERPSTRA Niki
Bora Hansgrohe
111 SAGAN Peter
112 BODNAR Maciej
113 BURGHARDT Marcus
114 MAJKA Rafał
115 MÜHLBERGER Gregor
116 OSS Daniel
117 POLJANSKI Pawel
118 PÖSTLBERGER Lukas
Astana
121 FUGLSANG Jakob
122 FRAILE Omar
123 GRUZDEV Dmitriy
124 HANSEN Jesper
125 KANGERT Tanel
126 CORT NIELSEN Magnus
127 SANCHEZ Luis Leon
128 VALGREN Michael
DImension Data
131 CAVENDISH Mark
132 BOASSON HAGEN Edvald
133 JANSE VAN RENSBURG Reinardt
134 PAUWELS Serge
135 RENSHAW Mark
136 SLAGTER Tom-Jelte
137 THOMSON Jay Robert
138 VERMOTE Julien
Katusha Alpecin
141 ZAKARIN Ilnur
142 BOSWELL Ian
143 KIŠERLOVSKI Robert
144 KITTEL Marcel
145 KOCHETKOV Pavel
146 MARTIN Tony
147 POLITT Nils
148 ZABEL Rick
Groupama FDJ
151 DÉMARE Arnaud
152 GAUDU David
153 GUARNIERI Jacopo
154 LE GAC Olivier
155 LUDVIGSSON Tobias
156 MOLARD Rudy
157 SINKELDAM Ramon
158 VICHOT Arthur
LottoNL Jumbo
161 KRUIJSWIJK Steven
162 GESINK Robert
163 GROENEWEGEN Dylan
164 JANSEN Amund Grondahl
165 MARTENS Paul
166 ROGLIC Primoz
167 ROOSEN Timo
168 TOLHOEK Antwan
Lotto Soudal
171 GREIPEL André
172 BENOOT Tiesj
173 DE BUYST Jasper
174 DE GENDT Thomas
175 KEUKELEIRE Jens
176 MARCZYNSKI Tomasz
177 SIEBERG Marcel
178 VANENDERT Jelle
Direct Energie
181 CALMEJANE Lilian
182 BOUDAT Thomas
183 CHAVANEL Sylvain
184 COUSIN Jérôme
185 GAUDIN Damien
186 GRELLIER Fabien
187 SICARD Romain
188 TAARAMÄE Rein
Trek Segafredo
191 MOLLEMA Bauke
192 BERNARD Julien
193 DE KORT Koen
194 DEGENKOLB John
195 GOGL Michael
196 GRMAY Tsgabu
197 SKUJIŅŠ Toms
198 STUYVEN Jasper
Cofidis
201 LAPORTE Christophe
202 CLAEYS Dimitri
203 EDET Nicolas
204 HERRADA Jesús
205 NAVARRO Daniel
206 PEREZ Anthony
207 SIMON Julien
208 TURGIS Anthony
Wanty Groupe Gobert
211 MARTIN Guillaume
212 DEGAND Thomas
213 DUPONT Timothy
214 MINNAARD Marco
215 OFFREDO Yoann
216 PASQUALON Andrea
217 SMITH Dion
218 VAN KEIRSBULCK Guillaume
POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

    Dodaj komentarz

    Top