Kolejna arena na mundial gotowa

Około 3 miesiące zostały do rozpoczęcia jubileuszowej, bo 20 edycji piłkarskich Mistrzostw Świata. Nim ujrzymy 32 najmocniejsze reprezentacje na mundialu w "kraju kawy" – Brazylii – to zostało jeszcze sporo niedociągnięć związanych z organizacją zawodów rangi światowej. Kilkanaście godzin temu dopiero co oddano do użytku 9 arenę zmagań o puchar im. Jules'a Rimeta, a jest nią obiekt położony w Manaus.

 

Obiekt znajdujący się w mieście położonym w północno-zachodniej części 5-krotnego czempiona globu może pomieścić 44 tysiące widzów (rozmiarami podobny do Stadionu Miejskiego we Wrocławiu). Planowo do użytku miał zostać oddany już 3 miesiące temu, lecz opóźnienia spowodowane został m.in na trudności transportowo-logistyczne oraz umiejscowienie areny (w samym sercu dzungli amazońskiej).

 

Tu będzie można ujrzeć 4 pojedynki fazy grupowej, w tym mi.n rywalizację Anglii z Włochami czy Stanów Zjednoczonych z Portugalią.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Darek Lipski
Z zawodu ... nikt, z zamiłowania dziennikarz nie tylko od "wielkiego" sportu lecz przede wszystkim znawca swojego, lokalnego podwórka. Właściciel serwisu Piaseczno Sport News. Poza tym zarządca/prezenter/komentator/reporter jednej z nielicznych sportowych stacji radiowych Sport eSMusic. Podobno podczas narodzin wszczepiono wykrywacz absurdów