Kolejny dzień eurokompromitacji – męczarnie Ruchu, wtopa Lecha

Liga Europy

Ruch Chorzów wygrał z FC Vaduz 3:2 w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy. W tym samym czasie kolejny wstydliwy wynik w pucharach zanotowała inna polska drużyna – Lech Poznań, który przegrał w Estonii z Nomme Kalju 0:1.

Po fatalnym występie warszawskiej Legii, także piłkarze Ruchu Chorzów na początku rozczarowywali swoich kibiców w pojedynku z FC Vaduz z malutkiego Liechtensteinu, który w zeszłym sezonie zdobył puchar tego kraju i wywalczył awans do ekstraklasy… Szwajcarii. Niebiescy stracili bramkę już w 16. minucie – gola strzałem, a właściwie pchnięciem pilki z bliskiej odległości zdobył Muntwiler.

Internet momentalnie zaroił się od prześmiewczych komentarzy, co należy przyjąć ze zrozumieniem, zwłaszcza ze względu na "klasę" rywala ekipy Jana Kociana. Piłkarze Ruchu zdołali się jednak otrząsnąć jeszcze w pierwszej połowie – najpierw pięknym strzałem z dystansu wyrównał Zieńczuk, a kilkadziesiąt sekund potem Stawarczyk dał chorzowianom prowadzenie 2:1.

Po przerwie gospodarze ponownie dali się zaskoczyć ekipie Vaduz – w 59. minucie po rzucie rożnym Łukasz Surma niefortunnie zmienił tor lotu piłki i pokonał własnego bramkarza.

Nieznaczną zaliczkę przed rewanżem dał Ruchowi Stawarczyk, który zamienił na gola dośrodkowanie Zieńczuka z rzutu rożnego.

Chorzowianom udało się wygrać 3:2, ale wynik ten nie daje im pewności przed rewanżem oraz nie przynosi chluby.Wygrana Ruchu musi jednak cieszyć w kontekście tego co wyprawiają inne polskie druzyny. W równolegle toczonym meczu Lech Poznań przegrał na wyjeździe z estońskim Nomme Kalju 0:1 i jest bliski powtórzenia "wyczynu" z 2013 roku, gdy poległ w el. LE z Żalgirisem Wilno. Wówczas pierwszy mecz także odbył się na wyjeździe i także zakończyń się porażką Kolejorza 0:1.