Francuzi najlepsi w kombinacji norweskiej

Francja zdobyła złoty medal w drużynowej rywalizacji kombinatorów norweskich podczas MŚ Val di Fiemme 2013. Srebro przypadło Norwegii, a brąz Stanom Zjednoczonym.

Po skokach na skoczni HS106 prowadzili Japończycy, którzy mieli 22 sekundy przewagi nad Francją i 25 nad Austrią. Dalej były, już większą stratą ekipy Norwegi (+0:50) i USA (+ 1:02). Dopiero na szóstym miejscu sklasyfikowano Niemców (strata 1:14). Najdalsze skoki oddali Austriak Wilhelm Denifl oraz Akito Watabe – po 101,5 m. Największą notę do dorobku swojej ekipy, w niósł jednak Norweg Haavard Klemetsen, gromadząc 125 pkt za skok na 97,5 m.

Na trasie biegu, na czoło wysunęli się Austriacy – na początku trzeciej zmiany mieli oni przewagę około 20 sekund nad grupą czterech drużyn pod przewodnictwem Francji. Były w niej jeszcze ekipy Norwegii, USA  i Japonii.

Jeszcze przed ostatnią zmianą Austriak został doścignięty przez grupę pościgową i przekazał „pałeczkę” jako piąty. Ponownie liderowali Japończycy. Na ostatnich pięciu kilometrach walka o medale miała rozegrać się między Yusuke Minato, Mario Stecherem, Jasonem Lamy-Chappuis, Magnusem Moanem i Bilem Demongiem. Niemiec Eric Frenzel tracił do nich 38 sekund.

W takim składzie panowie dojechali niemal do mety. Na ostatnim kilometrze atak przypuścił Norweg, który napotkał jednak na skuteczną kontrę Francuza. Ich batalia trwała do ostatnich metrów, ale lepszy okazał się Jason Lamy Chappuis, czym przypieczętował swój drugi na tych mistrzostwach tytuł. Na trzecim miejscu bieg ukończyli Amerykanie, którzy pokonali w ostatniej chwili Japończyków.