Eric Frenzel najlepszy w kombinacji

Niemiec Eric Frenzel zdobył złoto w kombinacji norweskiej (skok na skoczni HS134 i bieg na 10 km). Drugie miejsce zajął Bernard Gruber z Austrii, a trzecie Francuz Jason Lamy-Chappuis.

Niemiec wykorzystał prowadzenie po serii skoków, w których spisał się wyśmienicie. 138,5 m to nowy rekord skoczni w Predazzo, poprzedni należał do Adama Małysza (2003 rok).

Na trasie biegu lider Pucharu Świata od początku do końca jechał samotnie. Mniej więcej w połowie dystansu, za jego plecami utworzyła się kilkunastoosobowa grupa, w której byli m.in. Jason Lamy-Chappuis i Magnus Moan. Nawet jednak ci wybitni biegacze nie potrafili zniwelować przewagi Frenzela, który utrzymywał bezpieczną różnicę około 45-50 sekund.

Zwolnił dopiero na ostatnim okrążeniu, ale wtedy musiał być już pewny złotego medalu. Jadący za nim zawodnicy, także nie wierzyli w doścignięcie Niemca i skupili się na walce o pozostałe medale. Około 1 km przed metą zaatakowali Japończycy – Akito Watabe i Nagai. Ostatecznie jednak musieli zadowolić się miejscami czwartym i piątym. Walkę o srebro wygrał Austriak Gruber, który o pół sekundy wyprzedził Lamy-Chappuisa. Dla Francuza to trzeci medal na tych MŚ – do tej pory był mistrzem w Gundersenie HS106+10 km oraz drużynowo.