Koniec Iwańskiego w Legii

Koniec  Iwańskiego w Legii

Maciej Iwański odszedł z Legii i podpisał kontrakt z tureckim Manisasporem. To już któryś z kolei polski ligowiec , który w czasie tego okienka transferowego przeniósł się do  Tureckiej Super Ligi. Iwański w Legii był od 2008 roku. Każdy trener szykował go do roli lidera , jedak ani u Urbana , ani u Białasa , ani teraz u Skorży takim liderem nie był. Owszem często był graczem podstawowym  , ale jak już mówiłem  nie był taką osobą jak w Zagłębiu. Mówię , często był graczem podstawowym , ale na pewno nie w czasie  ostatniego półrocza. Trener Skorża , nie szykował mu od początku miejsca w pierwszym składzie. We wrześniu zesłał go nawet do Młodej Ekstraklasy. Wrócił po miesiącu , ale też nie zdołał wywalczyć miejsca w ?podstawie? i tak już do końca rundy……..

Mimo wszystko wydaje się , że ten ruch wyjdzie na dobre obu stronom , ponieważ Legia nie mogła się z ,,Iwanem?  dogadać w sprawie nowego kontraktu. Przyszła oferta z zagranicy , która mogłaby się w przypadku bohatera dzisiejszego tekstu nie powtórzyć.

Jeśli chodzi  o karierę w kadrze to Maciek rozegrał w niej 10 meczów. Zadebiutował w  2007 roku w mecz z ZEĄ. Potem zagrał jeszcze z Estonia(strzelił bramkę) i Rosją. Mecz z Rosją odbył się  22 sierpnia 2007 i potem było długo , długo nic?.. Wrócił  po dwóch latach na mecz z Czechami przy króciutkiej kadencji Stefana Majewskiego. Potem nadeszła era Smudy. W pierwszych dwóch meczach nie grał , nie był  nawet powołany ,ale potem wystąpił w trzech meczach pucharu Króla. Wtedy jakby przypadł do gustu ,,Franzowi? i potem grał już z Bułgarią , Ukrainą , Australią i? i tu należy się na chwilkę zatrzymać , bo to wtedy nastąpiła słynna afera alkoholowa. I Iwański więcej w kadrze już nie zagrał , przynajmniej jak na razie….


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Daniel Flak
Mam czternaście lat. Uwielbiam sport, a w szczególności piłkę nożną, w której zakochałem się oglądając w telewizji Mistrzostwa Świata w Niemczech. Od tego czasu regularnie trenuje i gram w klubie, obecnie w Rakowie Częstochowa. Oprócz tego, wielką przyjemność sprawia mi pisanie o futbolu. W przyszłości chciałbym zostać dziennikarzem sportowym. Prowadzę bloga, na którego serdecznie zapraszam: http://daniel99.blox.pl/html
http://daniel99.blox.pl