Koniec pewnej epoki w Chelsea – John Terry odchodzi z klubu

John Terry wraz z końcem sezonu pożegna się z Chelsea. Jednak ta wiadomość nie oznacza końca kariery 35-latka – jak powiedział, będzie reprezentował jeden z klubów spoza Anglii.

Po zakończeniu meczu Pucharu Anglii z MK Dons John Terry powiedział w jednym z wywiadów, że po zakończeniu sezonu pożegna się z Chelsea London. Z tym angielskim klubem obrońca był związany bardzo długim stażem, bo aż 21 lat grał na Stamford Bridge. Jednak ta decyzja nie oznacza, że Terry kończy karierę – piłkarz przyznał, że będzie grał dalej, ale w klubie spoza Anglii.

Terry w Chelsea dorastał, stawał się coraz lepszym piłkarzem i właśnie tutejszym władzom zawdzięcza swój poziom sportowy. W barwach The Blues rozegrał aż 696 oficjalnych spotkań, co sprawia, że w klasyfikacji wszech czasów Chelsea London zajmuje trzecie miejsce. Natomiast w bieżącym roku mieliśmy okazję oglądać Johna 25-krotnie w barwach niebieskich.

Terry jest także kapitanem klubu – pełni tę funkcję od sezonu 2004/2005. Jest on najbardziej utytułowanym kapitanem w historii The Blues – ze swoimi piłkarzami, pełniąc funkcję „szefa” zdobył aż 14 wszelakich trofeów.  Wraz z londyńskim klubem czterokrotnie został mistrzem Anglii, pięciokrotnie zdobył puchar kraju, trzykrotnie wywalczył Puchar Ligi Angielskiej oraz dwa razy sięgnął po Tarczę Wspólnoty.

Na pewno kibice Chelsea London mogą czuć żal i smutek, że John Terry opuszcza ich ulubiony klub. Wszystkie statystyki potwierdzają tezę, że to wielka strata dla londyńskiego klubu. Jednak należy uszanować decyzję piłkarza, która jest jak najbardziej zrozumiana.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI