Koniec pewnej epoki w Chelsea – John Terry odchodzi z klubu

John Terry wraz z końcem sezonu pożegna się z Chelsea. Jednak ta wiadomość nie oznacza końca kariery 35-latka – jak powiedział, będzie reprezentował jeden z klubów spoza Anglii.

Po zakończeniu meczu Pucharu Anglii z MK Dons John Terry powiedział w jednym z wywiadów, że po zakończeniu sezonu pożegna się z Chelsea London. Z tym angielskim klubem obrońca był związany bardzo długim stażem, bo aż 21 lat grał na Stamford Bridge. Jednak ta decyzja nie oznacza, że Terry kończy karierę – piłkarz przyznał, że będzie grał dalej, ale w klubie spoza Anglii.

Terry w Chelsea dorastał, stawał się coraz lepszym piłkarzem i właśnie tutejszym władzom zawdzięcza swój poziom sportowy. W barwach The Blues rozegrał aż 696 oficjalnych spotkań, co sprawia, że w klasyfikacji wszech czasów Chelsea London zajmuje trzecie miejsce. Natomiast w bieżącym roku mieliśmy okazję oglądać Johna 25-krotnie w barwach niebieskich.

Terry jest także kapitanem klubu – pełni tę funkcję od sezonu 2004/2005. Jest on najbardziej utytułowanym kapitanem w historii The Blues – ze swoimi piłkarzami, pełniąc funkcję „szefa” zdobył aż 14 wszelakich trofeów.  Wraz z londyńskim klubem czterokrotnie został mistrzem Anglii, pięciokrotnie zdobył puchar kraju, trzykrotnie wywalczył Puchar Ligi Angielskiej oraz dwa razy sięgnął po Tarczę Wspólnoty.

Na pewno kibice Chelsea London mogą czuć żal i smutek, że John Terry opuszcza ich ulubiony klub. Wszystkie statystyki potwierdzają tezę, że to wielka strata dla londyńskiego klubu. Jednak należy uszanować decyzję piłkarza, która jest jak najbardziej zrozumiana.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018