Konkurs mieszany: ostatnie miejsce Polski

Polska drużyna mieszana w skokach narciarskich zajęła ostatnie, 14. miejsce podczas swojego pierwszego w historii startu w Pucharze Świata. Konkurs rozegrano na skoczni K90 w Lillehammer. Zwyciężyła Japonia.

Polacy wystąpili w Lillehammer w składzie – Joanna Szwab, Magdalena Pałasz, Maciej Kot i Kamil Stoch. Jako że nasze panie debiutowały w Pucharze Świata i zbierają dopiero cenne doświadczenie, od początku wiadomo było, że niewiele zwojujemy w piątkowym konkursie. W naszej ekipie fantastycznie spisał się Kot, który był najlepszy w swojej kolejce (98 m). Zawiódł natomiast Stoch, który miał 11. wynik czwartej rundy (zaledwie 88,5 m). Najsłabsza w pierwszej grupie była Szwab (68,5 m), jedną rywalkę wyprzedziła natomiast Pałasz (73 m w trzeciej grupie). Po skoku tej zawodniczki Biało-Czerwoni awansowali na 13. miejsce.

Konkurs wygrała drużyna Japonii i uczyniła to odrabiając prawie 30 pkt straty do Austrii z pierwszej serii. Reprezentacja Kraju Kwitnącej Wiśni startowała w składzie Yuki Ito, Daiki Ito, Sara Takanashi i Taku Takeuchi. Tuż przed zakończeniem zawodów prawdziwą próbę nerwów przeszedł Takeuchi. Z powodu silnego wiatru czekał on na swoją próbę kilkanaście minut. Wytrzymał to doskonale – skoczył 100,5 m i zapewnił swojej drużynie pewną wygraną.

Wyniki:

1. Japonia 942,1
2. Austria 901,9
3. Norwegia 887,5

14. POLSKA 331,8

***

W sobotę w Lillehammer zawody indywidualne, także na skoczni K90.

Klasyfikacja i terminarz PŚ 2013/14 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/