Konkursowo/3 miesiące Pubsportu

Witam wszystkich  czytelników Pubsportu – wiem jest was już trochę. Jesteśmy tutaj dla was więc bardzo cieszymy się, że dziś – trzy miesiące po oficjalnym powstaniu portalu piszę te słowa do grona nieco  szerszego niż, dość szerokie już, grono naszych autorów. W tym specyficznym dniu chciałbym poruszyć  kilka kwestii.

Pierwsza ściśle wiąże się z jubileuszem, obchodzonym dziś przez Pubsport. Przygotowałem garść statystyk: w czasie naszej działalności napisaliśmy wspólnie 205 tekstów, które łącznie przyciągnęły na stronę ponad 10 tysięcy unikatowych użytkowników. Wiemy, że nie jest to rezultat doskonały, traktujemy go jako motywację do dalszego działania. Cieszy fakt, że ostatnio liczba dziennych odwiedzin rośnie systematycznie.  Obecnie w Pubsporcie jest 20 autorów, którzy napisali przynajmniej jeden wpis, rekordziści mają ich już ponad 30. Tyle statystyk, działamy dalej i liczymy, że za 3,6,9 miesięcy pisząc taki tekst będę mógł pochwalić się dużo bardziej imponującymi liczbami. Zamykając temat ,,urodzin” mały bonus niespodzianka – screeny z pokazujące jak wyglądał nasz portal na początku, szczególnie dla tych którzy są tutaj od niedawna:

Na pierwszym obrazku stan przed stworzeniem – 07.10.2010 – tuż po rejestracji domeny, na obrazku drugim nasz pierwszy ,,oldskulowy” image.

Sprawa druga, dotycząca słówka ,,Konkursowo” w tytule. Postanowiłem sprawdzić swoje umiejętności literackie i podjąłem rękawicę rzuconą przez serwis skijumping.pl Dziś notka ,,Szczypta zachwytu łyk cierpienia” wylądowała na skrzynce mailowej portalu i oczekuje pewnie na przeczytanie przez jury. Po raz ostatni gdy brałem udział w podobnym konkursie – wiosną 2009 roku wygrałem możliwość blogowania na stronie eurosport.pl Zapewne gdyby nie to, nie byłoby mnie tutaj, nie byłoby tego portalu, jak mawiał białostocki klasyk pewnie ,,nic by nie było”. Poniżej kolejny bonus (nie ostatni – wszak mamy dzień bonusów)

Fragment notki, wysłanej na konkurs skijumping.pl:

,,Biało-czerwone flagi falują, ilekroć na belce zasiada jeden z ulubieńców tłumów, tworzą piękną mozaikę na trybunach skoczni. Niestety, flagi mają o jeden pas czerwieni za dużo, a nazwiska bohaterów brzmią zbyt niemiecko, byśmy mogli się nimi zachwycać. Tak, Bischofshofen, także w tym roku było katorgą dla przeciętnego zjadacza chleba znad Wisły, Warty czy Odry. Polscy fani skoków mogli po raz 9 z rzędu czuć się upokorzeni. Wszak całe to show znów działo się obok Małysza, który gdzieś tam pod koniec pierwszej dziesiątki był trochę jak Doda grająca suport przed koncertem Madonny”

O wyniku konkursu poinformuję państwa tuż po jego rozwiązaniu.

Mój konkurs czeka na wyniki, inny już się zakończył. Niestety natłok spraw związanych z prowadzeniem strony i innymi ,,pozapubowymi” kwestiami sprawił że zaniedbałem się w odwiedzaniu bloga Michała Pola i przegapiłem konkurs, do którego sam z przyjemnością bym stanął. No, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. W zabawie wzięły za to inne osoby związane z www.pubsport.pl – Krystian Nowak oraz Michał Trela, a autorzy Asia Wiśniowska i Daniel Flak dołączyli do nas w sobotę, już po udziale w zabawie organizowanej przez znanego dziennikarza. Przy okazji serdecznie witamy. Teraz meritum – Jest mi niezmiernie miło ogłosić że Michał Trela, autor bloga ,,Stawka większa niż życie” przed kilkudziesięcioma minutami został ogłoszony zwycięzcą konkursu GwiaKoLi 201o. Myślę, że w imieniu wszystkich ,,pisarzy” i ,,czytaczy” Pubsportu mogę na ręce Michała złożyć gratulację. Domyślam się jak się teraz cieszysz, pamiętam jak cały w skowronkach i z podniesionym czołem leciałem na uczelnię w kwietniu 2009, tuż po otrzymaniu maila od Eurosportu. Mam nadzieję, że Michał nie obrazi się jeśli fragment notki, która przyniosła mu, jak sam mówi, największy sukces w karierze, posłuży nam za trzeci dzisiejszego dnia bonus:

,,Holendrzy udowodnili, że taktyką i determinacją można dojść do finału. Przez cały mundial chodziłem z wypiekami na twarzy, rodzina myliła mnie z Mariuszem Lewandowskim. Przed pierwszym meczem byłem zgorzkniały, bo myślałem, że jak zwykle będę musiał oglądać turniej, w którym Pomarańczowi pięknie przegrają.”

Tym optymistycznym akcentem kończę już dzisiejszą notkę, portalowi życzę stałego rozwoju i dużo nowych czytelników, sobie wyróżnienia w konkursie ski jumping, wszystkim autorom, by ich pracę doceniono tak jak kiedyś mnie, a dziś Michała Trelę. No i pamiętajcie – to tylko zabawa, najważniejsze abyśmy zdrowi byli 🙂

PS. Zachęcam do lubienia naszego profilu na Facebooku


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/