Kontakty Świra – nagroda dla najlepszych piłkarzy ekstraklasy

Za nami 18. kolejka piłkarskiej ekstraklasy, czas podsumowań, pochwał, nagan i innych ocen. Pubsport.pl też będzie miał swoją rubrykę podsumowującą. Wszystko to będzie się jednak odbywać trochę inaczej niż w większości mediów. Piłkarza rundy wiosennej wybierzemy przyznając tak zwane „Kontakty Świra”. Oto pierwsza odsłona, dłuższa, bo co nieco trzeba wytłumaczyć. 

Formuła:
W większości mediów wybiera się jedenastkę kolejki. U nas oczywiście to nie wchodzi w grę. Po pierwsze – bo ciężko ułożyć takie ustawienie, by każdy był na swojej pozycji. Wielokrotnie bywa to sztuczne i naciągane. Do tego te kryteria – do obrony zazwyczaj wybiera się nie tych, którzy dobrze bronili, tylko strzelili gola. Jestem pewien, że gdyby Legia grała ze Sportingiem w T-Mobile Ekstraklasie, to w jedenastce kolejki byłby Wawrzyniak, za gola, a błędów w obronie by nikt nie pamiętał. No i najważniejsze – czasem ciężko znaleźć w ośmiu meczach ekstraklasy 11 ludzi, którzy zasłużyli na wyróżnienie. Jeżeli chodzi o szczegóły „Kontaktów Świra”, to co tydzień przyznamy kilku/kilkunastu zawodnikom, którzy jakoś tam nam zaimponowali, tytułowe nagrody.

Skala ocen:
Obowiązuje skala od 1 do 3. Gdzie 1 to już jest nagroda.

1 Kontakt Świra
Można go porównać do czwórki z minusem z matematyki w szkole. Przychodzisz do domu, mówisz że masz 4 minus i coś jest nie tak. Mama, zamiast zwyczajowego „nałóż se sam”podaje z uśmiechem na ustach obiadek, jeśli ci nie smakuje, mówi, że może przygotować coś innego, choć jeszcze dzień wcześniej usłyszałbyś tylko „nie chcesz to nie żryj”. Krótko mówiąc, na tle innych kolegów czujesz się wyróżniony, ty wcinasz schabowego z bigosem, oni zalewajkę.

2 Kontakty Świra
No, ale to nie koniec, możesz też dostać czwórkę z plusem i wtedy dzieją się rzeczy jeszcze dziwniejsze –  ojciec dziwnie zerka znad gazety i mówi „no brawo synu, idziesz w moje ślady”, a siostra przez półtorej godziny traktuje cię jak człowieka, a nie jak skończonego debila. Na chwilę możesz nawet wejść do jej pokoju.

3 Kontakty Świra
Zamiast czwórki możesz dostać piątkę i mieć komplet puntów. To już jest totalna Ameryka rozumisz? Przychodzisz na drugi dzień do szkoły, a najlepsza dupa w klasie chce ciebie od ściągać, chociaż wcześniej się nigdy do ciebie nie odzywała. Co więcej, na dyskotece nawet z tobą tańczy, co prawda średnio się przykłada ale… na wszystko przyjdzie jednak pora – wszak oceny można zbierać przez cały semestr, tak jak Kontakty można zbierać przez całą rundę jesienną. Chcesz jeść dobre obiady, imponować ojcu i podrywać najlepsze laski? To ganiaj za piłką i się staraj piłkarzu ekstraklasy. Na koniec dodamy wszystkie Kontakty i zobaczymy, kto zdobył ich najwięcej. W ten sposób poznamy najlepszego piłkarza T-Mobile Ekstraklasy.

Dlaczego Kontakty Świra?
Ci którzy oglądają magazyn Liga Plus Ekstra mogli się już domyślić. W niedzielę gościem programu był Piotr Świerczewski, który twierdzi, że ma KONTAKTY W INNYCH KRAJACH, zna najlepszych menadżerów z Anglii i w ogóle ma kontakty. Dlatego też, powinien dostać licencję na prowadzenie klubu w lidze. No bo ma KONTAKTY. Powtórzył to w ciągu godziny chyba pięć razy. „Świr” stwierdził, że nie może tych kontaktów wykorzystać, bo w ŁKS-ie nie ma kasy. Jednak moim zdaniem, nie mogą się one zmarnować. Dlatego porozdaję je piłkarzom. A nóż, ktoś ich uwolni z polskiej ligi i wytransferuje na zachód. Jednym zdaniem – ten kto zdobędzie ich najwięcej przez całą rundę zasłuży na to, żeby Piotrek Świerczewski

„Wyciągnął telefon i zadzwonił w jego sprawie do Avrahma Granta”

Kontakty Świra vol. 1.

Pierwsza odsłona, jak widzicie – nikt nie dostał trzech „Kontaktów”, po prostu zostawiam sobie najwyższą nagrodę dla naprawdę świetnych występów. W pierwszej kolejce i tak nie było źle.

1. Tomasz Brzyski (Polonia Warszawa) – przyznam szczerze, że w pierwszym meczu nie spodziewałem się żadnych fajerwerków, mile rozczarował mnie jednak Brzyski. Spośród wszystkich wyróżnionych piłkarzy był on najbliżej zgarnięcia trzeciego „Kontaktu”. Niestety przeszkodził mu przeciwnik, a właściwie jego brak. Brzyski swoją klasę będzie musiał potwierdzić w kolejnych meczach, z trudniejszymi rywalami. Może się on jednak największym wygranym 18. kolejki, ponieważ jego świetny występ w Łodzi, z bliska oglądał sam Świr.

. Łukasz Jamróz (Korona Kielce) – Jeszcze w poniedziałek o 18:00 nie wielu znało to nazwisko, a już na pewno nie kojarzyło go z piłkarzem. Kilkanaście minut potrafi zmienić wszystko. Łukasza, z nieznanego debiutanta, uczyniło, na razie na chwilę, gwiazdę ekstraklasy. A podobno to debiut Tomka Hajty miał być debiutem kolejki.

. Prejuce Nakoulma (Górnik Zabrze)- z każdym kolejnym meczem „Prezesa” jesteśmy nim bardziej zauroczeni. Nie tylko grą, ale też sposobem w jaki mówi po Polsku. Przed meczem z Legią stwierdził – „Zapakuję gola Legia”. Gola zapakował, a po meczu przyznał, że musiał sobie „pomasować różne rzeczy” żeby nie było mu zimno. Podobno, gdy grał w Zamościu i Łęcznej uganiały się za nim wszystkie dziewczyny w okolicy. W Zabrzu też raczej na powodzenie i popularność nie powinien narzekać. Szkoda tylko, że długo tam miejsca pewnie nie zagrzeje…

4. Łukasz Sapela (GKS Bełchatów)
. Moroslav Bożok (GKS Bełchatów)
. Grzegorz Fonfara (GKS Bełchatów)
. Tomasz Wróbel (GKS Bełchatów)
. Maciej Mielcarz (Widzew Łódź)
. Sylwester Patejuk (Podbeskidzie)
. Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław)
. Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów)
. Paweł Olkowski (Górnik Zabrze)
. Michał Pazdan (Górnik Zabrze)
. Łukasz Skorupski (Górnik Zabrze)
. Maor Meliskon (Wisła Kraków)
. Darvydas Sernas (Zagłębie Lubin)
. David Abwo (Zagłębie Lubin)
. Aleksndar Vuković (Korona Kielce)
. Paweł Golański (Korona Kielce)

Za tydzień będą małe poprawki – Kontakty postaram się przyznawać po każdym ligowym dniu, a w poniedziałek wieczorem robić podsumowanie. Trzymajcie kciuki za wytrwałość 🙂


pubsport.pl
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/