Kontiolahti 2015: Czechy najlepsze w sztafecie mieszanej

Czeska sztafeta mieszana zdobyła złote medale mistrzostw świata w biathlonie Kontiolahti 2015. Polska zajęła czternaste miejsce.

Losy złotego medalu ważyły się do ostatniego strzelania. Jako pierwszy wjechał na nie Białorusin Liadow i wydawało się, że medal dla tego kraju jest pewny. Liadow kompletnie pogubił się jednak przy ostatnim krążku, spudłował trzy razy i został wyprzedzony przez trzy ekipy. Po złoty medal pomknął Czech Moravec, a o srebro walczyć mieli Francuz Martin Fourcade i Norweg Tarjei Boe. Czech dotarł do mety z bezpieczną przewagą, a drugie miejsce przypadło Francji. Brąz wywalczyła Norwegia, która nie dała doścignąć się ambitnej Białorusi.

Polska drużyna w składzie Karolina Pitoń, Magdalena Gwizdoń, Łukasz Szczurek, Krzysztof Pływaczyk zajęła niezłe czternaste miejsce.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz