Kontiolahti 2015: Czechy najlepsze w sztafecie mieszanej

Czeska sztafeta mieszana zdobyła złote medale mistrzostw świata w biathlonie Kontiolahti 2015. Polska zajęła czternaste miejsce.

Losy złotego medalu ważyły się do ostatniego strzelania. Jako pierwszy wjechał na nie Białorusin Liadow i wydawało się, że medal dla tego kraju jest pewny. Liadow kompletnie pogubił się jednak przy ostatnim krążku, spudłował trzy razy i został wyprzedzony przez trzy ekipy. Po złoty medal pomknął Czech Moravec, a o srebro walczyć mieli Francuz Martin Fourcade i Norweg Tarjei Boe. Czech dotarł do mety z bezpieczną przewagą, a drugie miejsce przypadło Francji. Brąz wywalczyła Norwegia, która nie dała doścignąć się ambitnej Białorusi.

Polska drużyna w składzie Karolina Pitoń, Magdalena Gwizdoń, Łukasz Szczurek, Krzysztof Pływaczyk zajęła niezłe czternaste miejsce.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/