Kontiolahti 2015: Złoto dla Rosjanki Jurlowej, dobry występ Polek

Rosjanka Jekaterina Jurlowa zdobyła złoty medal w biegu indywidualnym na 15 km podczas mistrzostw świata w biathlonie w Kontiolahti 2015. Nieźle spisały się Polki. 

Jekaterina Jurlowa jako jedyna w całej stawce strzelała bezbłędnie podczas swoich czterech wizyt na strzelnicy. Rosjanka biegła z dalszym numerem startowym i zaszokowała trzy faworytki, które świętowały już medale. Nim swoje ostatnie strzały oddała Jurlowa, kolejność na finiszu była następująca – prowadziła Czeszka Soukalova (jedna karna minuta), która minimalnie, o niespełna dwie sekundy wyprzedziła Finkę Makarainen (dwa pudła na strzelnicy) oraz Włoszkę Dorotheę Wierer (jedna pomyłka). Biathlonistki te stoczyły wspaniałą walkę i pomału szykowały się do medalowej dekoracji. Jurlowa, na którą nikt nie stawiał strzeliła jednak bezbłędnie i na metę dotarła ponad 20 sekund przed zdziwionymi rywalkami.

Polki wypadły bardzo dobrze i trzeba powiedzieć, że tego dnia nie mogły zrobić wiele więcej. Ósme miejsce przypadło Monice Hojnisz. Zawodniczka ta zanotowała jedno pudło na pierwszym strzelaniu, potem była już bardziej skuteczna. Do triumfatorki straciła 1 minutę i 22 sekundy.

Po dwa pudła zaliczyły Weronika Nowakowska-Ziemniak oraz Krystyna Guzik. Dało im to miejsca trzynaste i czternaste. Najsłabiej strzelała Magdalena Gwizdoń (pięć niecelnych strzałów), sklasyfikowana na 55. miejscu.

Wyniki:

15 km individual kontiolahti 2015


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/