Kosmiczna Borussia

Czekałem na ten dzień bardzo długo-był to piątek, 14 stycznia. Bayer Leverkusen podejmował Borussię Dortmund. Borussię, która od początku sezonu grała futbol znakomity, nie osiągalny często dla innych drużyn Bundesligi.

Co prawda to jeszcze nie Barcelona , ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Jest objawieniem Bundesligi i plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli. I to nie byle jakiej Bundesligi , bo to  jedna z czołowych lig świata, z pięknymi stadionami. Do Bundesligi przybywa też coraz więcej gwiazd. Więcej , tam się często kształtują gwiazdy i wcale nie chcą stąd odchodzić. Np. w Borussi objawieniami są:

-Hummels- w 2009 roku bezceremonialnie pozbył się go Bayern. Trafił do BVB , gdzie był już wcześniej wypożyczony. Na początku popełniał błędy , ale wyrósł z niego obrońca klasy światowej. Dla mnie najlepszy stoper Bundesligi. Zaliczył dwa występy w reprezentacji Niemiec.

-Grooskreutz- na początku nie miałem do  niego przekonania , ale wczoraj ,swoimi dwoma trafieniami udowodnił , że warto na niego stawiać. Ma dopiero 22 lata. Niedawno zaliczył debiut w kadrze Loewa.

-Kagawa- przyszedł za marne 350 tys z japońskiego Cerezo Osaka. Jednak już na początku pokazał , że jest wart dużo większych pieniędzy. Stał się liderem BVB i główną siłą napędową.

-Piszczek-tak , na pewno do tej grupki dorzuciłbym jeszcze Piszczka , który przychodził jako uzupełnienie składu , w razie pauzy Owomoyeli. Teraz wielu ekspertów uważa go za jednego z najlepszych prawych obrońców Bundesligi. Ma na koncie 4 asysty.

-Bender-piłkarz , który imponuje spokojem w środku pola. Świetnie odbiera  i  jest po prostu świetnym piłkarzem.

-Schmelzer- piłkarz , którym interesuje się już Barcelona. Potężny , szybki , wytrzymały. Świetnie podłącza się do akcji ofensywnych .Przy tym skuteczny w destrukcji.

-Goetze- jak dla mnie obok Kagawy , odkrycie  numer jeden. Ma osiemnaście lat i  jest pierwszoplanową postacią w klubie z Dortmundu. Imponuje techniką i pewnością siebie. I do tego ta szybkość. Ma również debiut w kadrze Niemiec.

Wśród tych ,,odkryć”  nie umieściłem takich piłkarzy jak Sahin , Błaszczykowski , Barrios , Subotić czy Weindenfeller , bo ich wartość dla Borussen znaliśmy już przed sezonem. Nie umieściłem też naszego Lewego , który przyszedł za 4,5 mln euro i wszyscy się raczej spodziewali , że będzie dosyć ważną postacią w klubie z Dortmundu. No i jest , na razie jako joker.

No to może wróćmy do tego wczorajszego meczu. Przed nim Bayer tracił do BVB 10 punktów i plasował się na trzeciej pozycji. Ten mecz miał nam na wiele pytań odpowiedzieć. No i odpowiedział , Borussia  pokonała klub z Leverkusen 3:1 i powiększyła nad nim przewagę do 13 punktów. Taką samą przewagę ma nad drugim Mainz ,które jednak ma jeden mecz mniej. Teraz to już naprawdę Borussia ma sytuację kapitalną i ogromnym zaskoczeniem by było gdyby nie zdobyła majstra , który może być już powolutku transportowany do Dortmundu.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Daniel Flak
Mam czternaście lat. Uwielbiam sport, a w szczególności piłkę nożną, w której zakochałem się oglądając w telewizji Mistrzostwa Świata w Niemczech. Od tego czasu regularnie trenuje i gram w klubie, obecnie w Rakowie Częstochowa. Oprócz tego, wielką przyjemność sprawia mi pisanie o futbolu. W przyszłości chciałbym zostać dziennikarzem sportowym. Prowadzę bloga, na którego serdecznie zapraszam: http://daniel99.blox.pl/html
http://daniel99.blox.pl