Kosmiczne kwalifikacje w Wiśle, 139,5 m Stocha, upadek Bardala

Dziesięciu Polaków awansowało do konkursu Pucharu Świata w Wiśle. W kwalifikacjach zawodnicy osiągali wspaniałe rezultaty, niestety upadek po skoku na 140 m zaliczył Anders Bardal. 

Kwalifikacje na skoczni w Wiśle były jednym z najbardziej emocjonujących w sezonie. Silny wiatr pod narty sprawił, że oglądaliśmy bardzo dalekie skoki i niestety także podpórki oraz upadek. Zaliczy Anders Bardal. Norweg po lądowaniu na niebotycznej odległości 140 m podparł skok, a potem wywrócił się i uszkodził dłoń. Na razie nie wiadomo czy stało się coś groźnego, ale informacje spod skoczni nie są pomyślne. Skoczek kilka minut po feralnym lądowaniu zemdlał i został odwieziony do szpitala. Podobnie wyglądała próba Kamila Stocha – 139,5 m nie dało się wylądować poprawnie. Mistrz olimpijski podparł skok, ale na szczęście uniknął upadku, przez co możemy być spokojni o jego wieczorny występ. 

Kwalifikacje niespodziewanie wygrał Maciej Kot (134,5 m), a drugie miejsce z odległością mniejszą o metr zajął Piotr Żyła. Trzeci był Bułgar Vladimir Zografski. Stocha sklasyfikowano ostatecznie na siódmym miejscu, a ósmy był Dawid Kubacki. Awansowali także Aleksander Zniszczoł (18. miejsce), Stefan Hula (19.), Jan Ziobro (23.), Klemens Murańka (30.), Stanisław Biela (33.) i Bartłomiej Kłusek (35.). W sumie, w konkursie głównym obejrzymy zatem dziesięciu biało-czerwonych. Odpadli Adam Ruda i Krzysztof Leja. 

Spośród najlepszej dziesiątki PŚ skakało tylko pięciu skoczków. 124,5 m uzyskał Gregor Schlierenzauer.

Pełne wyniki >>

Anders Bardal tuż po swoim upadku… /fot. sport.tvp.pl/


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/