Kowalczyk czwarta w Falun, wygrana Bjoergen

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w biegu na 10 km techniką klasyczną w Falun – trzecim etapie Finału Pucharu Świata w biegach narciarskich. Wygrała Marit Bjoergen.

Właściwie od początku dystansu na czele znajdowały się cztery zawodniczki – Norweżki Bjoergen, Johaug i Weng oraz Justyna Kowalczyk. W takim składzie pokonały one pierwsze 5 km.

Na początku drugiej części dystansu, podczas jednego z wymagających podbiegów na atak zdecydowała się Justyna Kowalczyk. Polka osiągnęła kilka metrów przewagi nad Marit Bjoergen i kilkanaście nad Johaug i Weng. Przez chwilę wydawało się, że Kowalczyk może nawet odskoczyć od przeciwniczek i samotnie ruszyć w kierunku mety. Nic takiego nie miało jednak miejsca i po kilku minutach cała czwórka znów jechała razem.

Około 1,5 km przed metą coś złego stało się z nartami Justyny. Polka na podbiegu dwukrotnie się potknęła i straciła rytm. Momentalnie wykorzystały to Bjoergen i Johaug, które zyskały sporą przewagę i między sobą rozstrzygnęły walkę o wygraną. Górą po raz kolejny była ta pierwsza. Kowalczyk musiała stawić czoła Weng i ostatecznie na finiszu straciła miejsce na podium.

Marit Bjoergen umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji Finału Pucharu Świata. Kowalczyk jest druga, ale przed jutrzejszym biegiem pościgowym traci do Norweżki aż 45 sekund.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/