Kowalczyk i Jaśkowiec trzecie w sprincie w Otepaa!

Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk zajęły trzecie miejsce w drużynowym sprincie techniką dowolną rozegranym w estońskim Otepaa. Wygrały Szwedki przed Norweżkami.

Kowalczyk i Jaśkowiec wysoką formę zasygnalizowały już w półfinale, który wygrały. W finale na pierwszej zmianie biegła Justyna. Spisała się nieźle i dowiozła nasz zespół w ścisłej czołówce. Niewiele zmieniło się po pierwszym biegu Sylwii, która dojechała do strefy zmian piąta ze stratą 1,5 s do liderujących Norweżek. Drugie okrążenie Kowalczyk było kapitalne, Kowalczyk wyprowadziła nas na prowadzenie z ponad 2 sekundami przewagi nad resztą stawki. Sylwia Jaśkowiec nie zdołała co prawda utrzymać tej nieznacznej przewagi, ale dobiegła na trzeicmi miejscu w cztereoosobowej czołówce. Na swojej ostatniej zmianie Kowalczyk starała się wypracować zaliczkę dla Sylwii. Polka rozerwała Peleton a jej tempo wytrzymały tylko Norweżka Falla i Szwedka Ingemarsdotter. 

Finałowe okrążenie to  była walka Jaśkowiec z Oestberg i Nilsson. Sylwia doskonale wyrzymała mordercze tempo dyktowane przez Norweżkę, ale na finiszu nie dała rady pokonać Skandynawek. Wygrała Szwecja przed Norwegią, a Polki zajęły fantastyczne trzecie miejsce.

Rywalizację od wygranego półfinału zaczęli także nasi panowie Maciej Staręga i Maciej Kreczmer. Finał z ich udziałem rozpoczął się spokojnie. Pierwsze "kółko"na drugm miejscu ukończył Kreczmer, ale żadna ekipa nie straciła szans na dobry wynik. Pierwszą zmianę Staręga otworzył wychodząc na prowadzenie.Potem spadł na czwarte miejsce, ale ważne że utrzymał się w czołówce. Różnice nadal były jednak niewielkie. Sytuacja właściwie nie zmieniła się po trzecim okrążeniu – Kreczmer utrzymał Polaków w stawce walczącej o wysokie miejsca. Peleton rozerwał się dopiero na czwartej zmianie, gdy drugi raz biegł Staręga. Na czele znaleźli się Norwegowie (dwie drużyny) i Rosjanie, a Polacy byli na czwartym miejscu ze stratą niespełna 4 sekund. 

Na piątej zmianie mocne tempo narzucił Rosjanin Pietiukow, a kroku dotrzymał mu tylko Norweg Krogh. Dwójka ta zyskała sporą zaliczkę. Polacy trochę stracili – Kreczmer zmienił jako siódmy ze stratą 13 sekund do liderów. 

Kończący rywalizację Staręga próbował dołączyć do grupki walczącej o lokaty 3-6, niestety nie powiodło się i biało-czerwoni zajęli siódmą pozycję.

Na finiszu walkę o wygraną stoczyły sztafety Rosja I i Norwegia I, wygrali ci pierwsi. Trzecie miejsce zajeli Włosi.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/