Kowalczyk jednak nie wystartuje na 10 km

Justyna Kowalczyk nie weźmie udziału we wtorkowym biegu na 10 km techniką dowolną podczas Mistrzostw Świata w Val di Fiemme. Decyzję podjął trener zawodniczki.

? Trener już po dzisiejszym biegu powiedział wam, że nie wystartuję. Czyli to już jest postanowione. – skomentowała krótko Kowalczyk w wieczornej rozmowie z polskimi dziennikarzami obecnymi we Włoszech

10 km techniką dowolną to jeden z najtrudniejszych dla Polki dystansów. Właściwie nigdy nie zajmowała ona w nim miejsc na podium. Zmieniło się to w ubiegłą niedzielę w Davos, gdzie przegrała tylko z Therese Johaug. W Val di Fiemme Kowalczyk nie zdobyła jeszcze medalu – była szósta w sprincie i piąta w biegu łączonym. Wygląda na to, że Aleksander Wieretielny postanowił poświęcić ten start na rzecz przygotowań do koronnego dystansu Justyny – sobotniego biegu na 30 km techniką klasyczną.

źródło: sport.tvp.pl/inf. własna


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/