Sprint w Novym Mescie: Staręga szesnasty, Kowalczyk zawiodła

Maciej Staręga zajął 16. miejsce w sprincie techniką dowolną rozegranym w Novym Mescie. Wśród kobiet 34. była Justyna Kowalczyk. Wygrali Kikkan Randall oraz Siergiej Ustiugow.

W kwalifikacjach Justyna Kowalczyk zajęła 34. miejsce i pożegnała się dalszą rywalizacją. Wygrała Słowenka Katja Visnar. Na tym etapie swoje występy zakończyła też druga z Polek – Agnieszka Szymańczak.

W wielkim finale zmierzyły się Ida Ingemarsdotter, Kikkan Randall, Gaia Vuerich, Ingvild Oestberg, Denise Herrmann oraz Laurien Van der Graaff. Najszybsza okazała się zdecydowanie Randall, która wyprzedziła Szwajcarkę Van der Graaff oraz Norweżkę Oestberg.

***

Lepiej poszło Maciejowi Starędze, który zanotował 23. czas w kwalifikacjach i zagwarantował sobie występ w ćwierćfinałach. Odpadli natomiast Paweł Klisz oraz Maciej Kreczmer.

Niestety przygoda Staręgi skończyła się w następnej fazie. W piątym biegu ćwierćfinałowym Polak dobiegł do mety jako trzeci, a jego czas nie pozwolił mu na awans jako lucky loser. Polak został ostatecznie sklasyfikowany na 16. miejscu.

W wielkim finale najlepszy okazał się Rosjanin Ustiugow, w tyle zostawił on Włocha Pellegrino oraz swojego rodaka Pietiukowa.

fot. Newspower Canon


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/