Kowalczyk wygrywa w Drammen!

Justyna Kowalczyk wygrała w Drammen sprint techniką klasyczną. Polka już kilka godzin wcześniej została zwyciężczynią Pucharu Świata w biegach narciarskich. 

Kilka godzin przed biegiem Justyna dowiedziała się, że jest już triumfatorkę tegorocznego Pucharu Świata. Stało się tak, gdyż z udziału w sprincie zrezygnowała Therese Johaug, ostatnia która miała teoretyczną szansę wyprzedzenia naszej biegaczki. W Drammen nie wystartowała także Marit Bjoergen.

Po zajęciu trzeciego miejsca w kwalifikacjach, Polka potwierdziła dobrą formę w ćwierćfinale. Szybko uporała się z początkowymi problemami i brakiem dobrego rytmu i w drugiej części dystansu zdecydowanie odskoczyła od rywalek. Jedynie Rosjanka Szapowałowa dotrzymała jej kroku i obie spokojnie awansowały do najlepszej dwunastki. Lako szczęśliwa pokonana, z tego biegu przeszła też trzecia na mecie Norweżka Gjeitnes. Stawkę półfinalistek uzupełniły Denise Herrmann, Kikkan Randall, Aino Kaisa Saarinen,  Anna Kylloenen, Linn Soemskar, Heidi Weng, Ingvild Oestberg, Katerina Smutna i najlepsza w kwalifikacjach Mona-Lisa Malvalehto.

Pierwszy z biegów półfinałowych rozstrzygnęła na swoją korzyść Malvalehto, za jej plecami finiszowała zaś Weng. W drugim biegu Kowalczyk spisała się lepiej taktycznie i właściwie od początku była na czele stawki. Polka bardzo szybko osiągnęła 5-6 metrów przewagi i gładko awansowała. Tuż przed metą dała się co prawda trochę zbliżyć Szapowałowej, ale to nic nie zmieniło. Łącznie z drugiego półfinału dalej przeszły cztery zawodniczki – oprócz wspomnianej dwójki, udało się to także Oestberg i Randall.

Justyna postanowiła powtórzyć taktykę z poprzedniej próby, także w finale. Od początku narzuciła mocne tempo, które wytrzymała jedynie Heidi Weng. Inne narciarki zostały kilkanaście metrów za plecami Norweżki. Na ostatniej prostej Polka kilkoma mocnymi odepchnięciami odskoczyła od Weng i triumfowała po raz 27. w karierze. Trzecia lokata przypadła Ingvild Oestberg.

Wyniki:

1. Kowalczyk
2. Weng + 0:00,9
3. Oestberg + 0:02.0
4. Szapowałowa + 0:04.5
5. Randall + 0:04.7
6. Malvalehto + 0:08.8


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/