Kto zatrzyma Djokovica?

Aktualnie najlepszym tenisistą świata jest Novak Djokovic. Serb jest w tym sezonie niepokonany, zdobył min. prestiżowe trofeum – Australian Open.

Tenisista pewnie kroczy po 2 pozycję w rankingu najdłużej niepokonanych. Ostatni raz poległ w listopadzie z… Rogerem Federem, którego Serb zdążył już zepchnąć już z pozycji numer dwa na liście ATP. Przypominam sobie wypowiedź Szwajcara, który zapowiadał, że chcę wrócić na pozycję lidera, bo brakuje mu dwóch tygodni, aby pobić rekord w długości prowadzenia w ATP. Rekordu, no właśnie, który już to? Roger już od 2001. roku regularnie śróbuje poszczególne najlepsze wyniki regularnie. Jego lista rekordów wygląda najlepiej ze wszystkich aktywnych tenistów. Federer jest celebrytą rodem Seleny Williams, chociaż 29-letni Szwajcar jeszcze kariery nie skończył (w powrót Seleny nie wierzę).

Na tle Federera dużo gorzej prezentuje się Djokovic, choć i jemu zdarzają się wybryki gwiazdorskie – występował w teledysku, potrafi też rozśmieszać ludzi śmiesznymi przebraniami i fryzurami. Jeśli jednak Serb gdzieś błyszczy, to raczej na korcie. Ma kapitalną serię 26. meczów bez porażki, ostatnio w finale ATP w Miami pokonał nie byle kogo, bo samego Rafaela Nadala. Przypomnę – nie jest to pierwszy triumf Serba nad numerem jeden w ATP. Wcześniej pokonał go – również w finale – w Indian Wells. Bardziej wyrównany stał się drugi pojedynek, a Nadal miał realne szansę na wygraną, zepsuł jednak tie-breka. Sam Hiszpan twierdzi, że Novak przegoni go już w lato w ranikingu ATP, jeśli nadal będzie prezentował taką samą formę jak w pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku. Czy ma szansę zdetronizować Ivana Lendla (25 kolejnych zwycięstw w jednym sezonie)? Co do drugiego pytania, bo pozwolę sobie na nie odpowiedzieć, to niepobicie tego rekordu byłoby ewenementem – w następnym turnieju Djokovic będzie rozstawiony, najpewniej trafi na słabego rywala. A czy uda mu się zostać numerem jeden na dłużej i zdetronizować rekordy Federera? Wątpie. Nie zapominajmy jednak, że Serb jest jeszcze całkiem młody, ma dopiero 23 lata.

 


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Tomek Mądry
Pochodzę z Poznania, aktualnie mieszkam w Ząbkach. Kibic Chelsea, FC Koeln. To tyle. Jestem zwyczajnym, szarym człowiekiem, który postanowił się czymś interesować. Wybrał sport. Oprócz amatorskiego grania w piłkę nożną i uprawiania badmintona piszę także od listopada bloga. W styczniu założyłem nowy i teraz publikuje wpisy na obu adresach. Dnia 10 marca postanowiłem zarejestrować się na pubsport.pl i umieszczać również tutaj moją publicystykę. Na moim blogu i na pubsport znajdziecie na pewno co czwartek - felieton o Chelsea i wiele, wiele innych.
http://kwestor.blox.pl/html