Kubacki i Zniszczoł poza składem – Kruczek wybrał ekipę na normalną skocznię

Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Jana Ziobrę i Klemensa Murańkę desygnował Łukasz Kruczek na kwalifikacje do konkursu o mistrzostwo świata na skoczni HS100 w Falun. 

Kruczek podjął decyzję na podstawie trzech serii treningowych – dwóch przedpołudniowych i jednej niepełnej, wieczornej. W tej ostatniej skoczyć nie zdążył jedynie Kamil Stoch, ale on akurat mógł być pewny udziału w zawodach. Uznania w oczach selekcjonera nie znaleźli Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki. O ile w przypadku tego pierwszego, to raczej nie dziwi, to rezygnacja z Kubackiego jest dość „odważna”. Skoczek ten był szósty w pierwszej serii treningowej, a w drugiej zajął lokatę na początku trzeciej dziesiątki.

Łącznie do kwalifikacji zgłoszonych zostało 69 skoczków. Trenerzy niektórych drużyn mieli ciężki orzech do zgryzienia. Szkoleniowiec Niemców musiał np. zrezygnować z doświadczonego Michaela Neumayera i triumfatora pierwszego treningu – Markusa Eisenbichlera.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/