Kvitowa lepsza od Uli Radwańskiej!

Urszula Radwańska przegrała w drugiej rundzie French Open na korcie Suzanne Lenglen z Petrą Kvitovą i odpada z wielkoszlemowego turnieju. W ciągu meczu Polka ugrała zaledwie cztery gemy. 

Czwarta w rankingu Czeszka mierzyła się z walczącą o kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Ulą. Awansowała do trzeciej rundy po ponad godzinie gry.

Już w czwartym gemie doszło do gry na przewagi. Czeszka posłała wygrywające uderzenia i wyszła w pierwszym secie na prowadzenie 3:1 trafiając w linię. Rozkręciła się i zdobyła trzy kolejne gemy. Pierwszą partię po 24 minutach wygrała Kvitowa. Polka grała nierówno, pasywnie, trafiając w siatkę. Miała problemy z returnami zwyciężczyni Wimbledonu. Czeszka po ośmiu gemach meczu zanotowała 17 wygrywających podań – winnerów, Polka miała na koncie tylko….jeden.

Po siedmiu przegranych gemach Ula się przełamała wyrównując na 1:1 w drugiej partii. W czwartym gemie posłała dobry forhend po którym rywalka trafiła w siatkę, było to jedno z lepszych zagrań zajmującej 79 miejsce w rankingu Radwańskiej. Po chwili posłała skrót na drugą stronę siatki i zanotowała kolejny punkt, doprowadzając do stanu 2:2.

Piąty gem to 18 niewymuszony błąd Kvitovej i obrona dwóch break-point’ów przez Ulę, jednak popełniła ona błąd w grze na przewagi wyrzucając piłkę w aut, zaprzepaszczając szansę na „wyrwanie” gema.

Gdy Czeszka miała wygraną już prawie w kieszeni, w przewagach lepsza okazała się Radwańska wygrywając trzeciego gema w tej partii na 3:5. W decydującym momencie Kvitowa wygrała meczbola przy stanie  5:3 i 40:30. W trzeciej rundzie zmierzy się ona ze zwyciężczynią pojedynku Nina Bratchikov – Claire Feuerstein.

Rezultat spotkania: 6:1, 6:3


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Kasia Bącalska
Dziennikarstwem zainteresowałam się paradoksalnie w klasie dziennikarskiej. Zaczynałam od organizacji wydarzeń kulturalnych w Katowicach m.in (Tydzień Teatrów Lalkowych), reportaży z "dzielnicy", felietonów sportowych dla gazetki szkolnej i tekstów "do szuflady". Przestało mi to wystarczać i zaczęłam publikować na pubsport.pl (znaleźć mnie też możecie na blogu - jedenastunamurawie.blox.pl) oraz na portalu transfery.info. W marcu tego roku poprowadziłam prezentację zawodników GKS Katowice wespół z Radosławem Bryłką - rzecznikiem klubu. Od października studentka.....choć jeszcze nie wie jaki kierunek i lokalizację weźmie na ster.
http://jedenastunamurawie.blox.pl/html