Kwalifikacje olimpijskie: Polki lepsze od Rosjanek

Polskie siatkarki zrobiły kolejny krok w stronę Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego pokonały 3:2 mistrzynie świata Rosjanki.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Biało-Czerwonych, które pewnie wygrały pierwszą partię do 17. Potem do głosu doszły jednak Rosjanki, doprowadzając do remisu 1:1. Polki po trzecim secie znów znalazły się na prowadzeniu i liczyły na wygraną za 3 punkty. Niestety czwarta partia dość łatwo padła łupem rywalek i trzeba było tie-breaka do wyłonienia zwycięzcy.

Decydującego seta dobrze rozpoczęły Rosjanki, prowadząc 3:0, Polki grały jednak konsekwentnie i zniwelowały straty jeszcze przed zmianą stron po 8. punkcie. Przy stanie 14:12 i 14:13 podopieczne Alojzego Świderka zmarnowały piłki meczowe i rozpoczęła się nerwowa gra na przewagi. Po dwóch autowych atakach Gamowej, ostatecznie to nasze zawodniczki mogły cieszyć się z wygranej (18:16)

Polki mają w tabeli pięc punktów i o trzy wyprzedzają drugą w tabeli Holandię. Serbia i Rosja mają po jednym punkcie, ale rozegrały tylko po jednym meczu. Nie zmienia to jednak faktu, że nasza reprezentacja jest blisko awansu do półfinałów turnieju w Ankarze.