La Liga: Majstersztyk FC Barcelony

Fc Barcelona

FC Barcelona na Camp Nou rozgromiła Athletic Bilbao aż 5:1. Leo Messi strzelił dziś swoją 83. i 84. bramkę w 2012 roku i do wyrównania rekordu Gerda Müllera brakuje mu już tylko jednego trafienia. Dzięki temu triumfowi Barcelona jest coraz bliżej mistrzowskiego tytułu.

Niemal od samego początku zespół Tito Vilanovy wręcz dominował na murawie. Athletic dzielnie się bronił na Camp Nou aż do 22. minuty. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońcy Bilbao wybili piłkę wprost pod nogi Messiego, który uderzył na bramkę. Ze strzałem Argentyńczyka poradził sobie Iraizoz, jednak chwilę później musiał skapitulować po dobitce Gerarda Piqué.

Zaledwie trzy minuty później Xavi fantastycznym podaniem uruchomił Messiego, a ten lekkim strzałem przerzucił piłkę nad bramkarzem Athletic Bilbao i było już 2:0.

W 39. minucie po koronkowej akcji piłkarzy Barcelony Cesc Fabregas powinien podwyższyć prowadzenie swojego zespołu, ale Gorka Iraizoz świetnie obronił jego strzał.

Jednak, co się odwlecze to nie uciecze. Tuż przed przerwą Fabregas zagrał do wbiegającego w pole karne Adriano, który mocnym strzałem pod poprzeczkę strzelił trzeciego gola dla Blaugrany.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Kolejna bramka padła 8 minut później. Najpierw Messi trafił w poprzeczkę, a chwilę później Iniesta dostrzegł niepilnowanego Fabregasa i było już 4:0.

Athletic w 66. minucie zmniejszyli straty za sprawą Ibaia Gomeza. Bask otrzymał świetne podanie od Iturraspe i z zimną krwią pokonał wychodzącego Valdésa.

Barcelona wyraźnie podrażniona tym faktem odpowiedziała pięć minut później. W zamieszaniu pod bramką gości, Pedro podał do Messiego, a ten prawą nogą umieścił piłkę w okienku bramki Iraizoza.

Była to 84. bramka reprezentanta Argentyny w tym roku i do wyrównania rekordu Gerda Müllera brakuje mu już tylko jednego trafienia. Blaugrana wygrała trzynasty z czternastu meczów tego sezonu prezentując efektowny, pełen szybkich akcji futbol i z 40 punktami jest samodzielnym liderem La Liga.

FC Barcelona – Athletic Bilbao 5:1

Bramki: 22′ Piqué 1:0, 25′ Messi 2:0, 45′ Adriano 3:0, 57′ Cesc 4:0, 66′ Ibai 4:1, 70′ Messi 5:1

Składy

FC Barcelona: Valdés – Adriano (74′ Montoya), Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Xavi, Busquets (74′ Song), Cesc – Pedro, Messi, Iniesta (74′ Thiago)

Athletic Bilbao: Iraizoz – Ramalho (74′ San José), Ekiza, Amorebieta, Aurtenetxe – Iturraspe, De Marcos, Herrera – Susaeta (64′ Toquero), Aduriz (46′ Llorente), Ibai

Patryk Gęsicki

Student V roku politologii myślący poważnie o dziennikarstwie sportowym. Pasje? Jest ich mnóstwo. Public Relations, piłka nożna, siatkówka (czynnie i biernie), muzyka (głównie R&B, pop, dance), psychologia, film, radio. Pracowałem już w takich serwisach jak fcb24.com, transfery.info, dumakatalonii.pl, od niedawna gościnnie piszę dla pubsport.pl.