La Vuelta: Movistar wygrał czasówkę, Hiszpan Castroviejo prowadzi

Hiszpański zespół Movistar wygrał pierwszy etap Vuelta a Espana 2014 – jazdę drużynową na czas ulicami Jerez de la Fontera. Rozstrzygnięcie to przyniosło koszulkę lidera reprezentującemu tę grupę Hiszpanowi Johnatanowi Castroviejo.

Movistar pokonał liczącą 12,6 km trasę prowadzącą ulicami Jerez de la Frontera w czasie 14:13 i wyprzedzili o sześć sekund drużynę Cannondale.  W barwach tej druzyny jedzie Maciej Bodnar i po pierwszym etapie zajmuje on 13. lokatę w klasyfikacji generalnej. Trzeci czas zanotowali zawodnicy Orica Greenedge.

Dziewiąte miejsce zajęła ekipa Lampre Merida, a jej zawodnik Przemysław Niemiec podobnie jak koledzy zanotował 25 sekund straty i klasyfikowany jest na 67. miejscu. Caja Rural Seguros Karola Domagalskiego ukończyło etap na 19. pozycji, a Polak w "generalce" jest 144.