Lance Armstrong zamierza przyznać się do stosowania dopingu

Amerykański dziennik „The New York Times” zakomunikował, iż słynny kolarz Lance Armstrong pozbawiony siedmiu zwycięstw w Tour de France zamierza przyznać się do stosowania dopingu.

Według „The New York Times” opierającego się na anonimowych źródłach, Armstrong chce ponownie wrócić do czynnego uprawiania sportu, przyznając się do zażywania niedozwolonych substancji. Jego prawnik Tim Herman w wywiadzie dla agencji AP stwierdził: „Nic nie wiem na ten temat. Jednak wszystko jest możliwe. Jeżeli Lance będzie miał coś do powiedzenia, to z pewnością nie będziemy robić z tego tajemnicy”.

Lance Armstrong w październiku 2012 roku został dożywotnio zdyskwalifikowany przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA) za udział w jednym z najbardziej skandalicznych procederów dopingowych w historii sportu. Decyzję USADA podtrzymała później Międzynarodowa Unia Kolarska, przez co Armstrong został pozbawiony wszystkich siedmiu triumfów w Tour de France.

Afera z udziałem kolarza była jednym z największych skandali sportowych w 2012 roku. Współpracę z Armstrongiem zerwała m.in. firma Nike.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Patryk Gęsicki
Student V roku politologii myślący poważnie o dziennikarstwie sportowym. Pasje? Jest ich mnóstwo. Public Relations, piłka nożna, siatkówka (czynnie i biernie), muzyka (głównie R&B, pop, dance), psychologia, film, radio. Pracowałem już w takich serwisach jak fcb24.com, transfery.info, dumakatalonii.pl, od niedawna gościnnie piszę dla pubsport.pl.