Lato odpadł z wyścigu o prezesurę

Wszystkie portale na facebooku wklejają oświadczenie Grzegorza Laty, w którym pisze on że nie wystartuje w wyborach. Dla dobra piłki … Jest tylko jedno ale – nie wycofał się tylko został wycofany. A właściwie wykopany.

Do dziś można było zbierać głosy poparcia uprawniające do kandydowania w wyborach. Wśród klubów ekstraklasy, I ligi i w lokalnych związkach piłkarskich. Żeby było śmieszniej – każdy z tych podmiotów mógł udzielić aż trzech poparć, a potem w wyborach dopiero określić się dokładnie na kogo głosuje. To razem dawało 150 możliwych poparć. Trzeba było zebrać 15. Do dziś, do północny. Prezes Lato ich najprawdopodobniej nie zebrał, a teraz wykręca się rzekomą dobrowolną rezygnacją.

Taki scenariusz przewidywany był już od jakiegoś czas, a najgłośniej zapowiadał to portal weszlo.com Dziś się to potwierdziło, ale i tak 90 procent krajowych mediów kopiuje to oświadczenie:

i wciska ludziom, że Lato zrezygnował dla dobra polskiej piłki. Otóż powiedzmy głośno – beton wypiął się na Grzegorza i dlatego Grzegorza już nie ma. To chyba jeszcze raz pokazuje ile w środowisku związkowym znaczy Zdzisław Kręcina i jak ważnym jest, aby mieć go u swego boku. Teraz co raz bardziej możliwym jest, że to Ździsiu będzie dobierał ludzi do swego obfitego boku. Bo on poparcie zebrał podobno bezproblemowo.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/