LE: finał Athletic – Atletico [wideo]

Athletic Bilbao i Atletico Madryt zmierzą się w finale Ligi Europy, który zostanie rozegrany 9. maja w Bukareszcie.

Drużyna z Bilbao wyeliminowała w półfinale Sporting Lizbona, wygrywając w rewanżu 3:1. W pierwszym meczu górą był Sporting (2:1). Spotkanie na San Mames było toczone w zawrotnym tempie. W pierwszej połowie, prowadzenie objęli gospodarze – gola zdobył w 17. minucie Susaeta. Goście wyrównali tuż przed przerwą – w 44. minucie trafił van Wolfsfinkel. To zadziałało jak płachta na byka na drużynę Athleticu, która już w następnej akcji odzyskała prowadzenie – do siatki trafił Gomez.

Wynik 2:1 oznaczał, że konieczna będzie dogrywka, gdy goście z Lizbony czekali już na zakończenie regulaminowego czasu gry, decydujące trafienie zadał Fernando Llorente. Na odpowiedź ze strony Sportingu było już za późno.

Zdecydowanie mniej bramek i emocji było w Walencji. Atletico przyjechało bronić tam prowadzenia 4:2 z pierwszego meczu i wywiązało się z zadania wzorowo. Podopieczni Diego Simeone wygrali drugie starcie z Valencią 1:0, a jedynego gola zdobył w drugiej połowie Adrian.